جلسه مسئول سازمان اردویی و اعضای شورای سازمان با مسئول اردویی سپاه حسن مجتبی(ع) در خصوص اعزام راهیان نور و برنامه های مصوب سال در استان البرز برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار کوله بار، جلسه سرداریعقوب سلیمانی مسئول سازمان اردویی و اعضای شورای این سازمان با مسئول اردویی سپاه حسن مجتبی(ع) در خصوص اعزام راهیان نور و برنامه های مصوب سال در استان البرز برگزار شد.

بحث و تبادل نظر در خصوص افزایش کمیت و کیفیت اردوهای راهیان نور استان البرز و همچنین تاکید بر تقویت زیرساخت های اسکان برای زائران راهیان نور در این استان، از جمله مباحث مطرح شده بود.

 

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام ازبازدید 66 هزار و 330 نفر از اول اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون از یادمان های دفاع مقدس استان ایلام خبرداد.

دبیر کمیته راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور: راویان جوان آموزش دیده 5 درصد از جمعیت راویان یادمان ها را تشکیل می‌دهند که حضور آنان معطوف به همراهی کاروان‌های راهیان نور می‌شود.

1
2
3

گزیده اخبار

با حضور مسئول سازمان اردویی راهیان نور بسیج صورت گرفت

جلسه مسئول سازمان اردویی و اعضای شورای سازمان با مسئول اردویی سپاه حسن مجتبی(ع) در خصوص اعزام راهیان نور و برنامه های مصوب سال در استان البرز...

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام :

به گزارش کوله بار؛حجت الله منصور بیگی مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام

اظهار کرد: از 66 هزارنفر بازدید...

عرفانی خبر داد

به گزارش کوله بار، علی اکبر عرفانی، مسئول بسیج دانشجویی گلستان در خصوص  اعزام  کاروان های دانشجویی به مناطق...

مسئول اردویی راهیان نور خراسان جنوبی:

به گزارش کوله بار، علی جلالی مسئول سازمان اردویی راهیان نور بسیج خراسان جنوبی اظهار کرد: از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون هزار و ۸۵۶ نفر از دانش...

به گزارش کوله بار، سرهنگ پاسدار «منصور عیوضی» دبیر کمیته راویان ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به ایجاد بانک اطلاعات راویان دفاع مقدس اظهار...

به گزارش کوله بار ، شهید «حجت اسدی» از فعالان عرصه فرهنگی استان قزوین و مداح اهل بیت(ع) بود که در کسوت خادمی شهدا در یادمان‌های مختلف دفاع مقدس به...

با حضور سردار سلیمانی

به گزارش کوله بار، نشستی در قرارگاه راهیان نور ناجا با حضور سردار سلیمانی  دبیر قرارگاه راهیان نور سپاه وبسیج، سردارمعینی دبیر قرارگاه راهیان نور...

در اولین کنسرت پاپ جشنواره فجر صورت گرفت؛

به گزارش کوله بار ، نخستین شب سی و دومین جشنواره «موسیقی فجر» با حضور رضا صادقی خواننده پاپ کشورمان در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران با...

اخبار سازمان

جلسه مسئول سازمان اردویی و اعضای شورای سازمان با مسئول اردویی سپاه حسن مجتبی(ع) در خصوص اعزام راهیان نور و برنامه های مصوب سال در استان البرز برگزار شد.

 

 

به گزارش خبرنگار کوله بار، جلسه سرداریعقوب سلیمانی مسئول سازمان اردویی و اعضای شورای این سازمان با مسئول اردویی سپاه حسن مجتبی(ع) در خصوص اعزام راهیان نور و برنامه های مصوب سال در استان البرز برگزار شد.

بحث و تبادل نظر در خصوص افزایش کمیت و کیفیت اردوهای راهیان نور استان البرز و همچنین تاکید بر تقویت زیرساخت های اسکان برای زائران راهیان نور در این استان، از جمله مباحث مطرح شده بود.

 

همزمان با فرارسیدن گرامیداشت دهه مبارک فجر،مسابقه کتابخوانی شرکت جوان سیر ایثار به صورت الکترونیکی از طریق سامانه آزمون جوان سیرایثار برگزار میگردد.

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام ازبازدید 66 هزار و 330 نفر از اول اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون از یادمان های دفاع مقدس استان ایلام خبرداد.

مسئول اردویی راهیان نور خراسان جنوبی گفت: سه هزار و ۵۷۴ دانش آموز خراسان جنوبی از اول مهر ماه سال جاری تاکنون به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

راهیان نور

مسئول اردویی و گردشگری و راهیان‌نور سپاه استان سمنان گفت: همچون سال‌های گذشته کاروان‌های راهیان نور را راویان،‌ روحانیان، مداحان و مسئولان کاروان‌های اعزامی همراهی خواهند کرد.
به گزارش کوله بار، خداداد کاشفی با اعلام زمان برگزاری اردوهای راهیان نور در استان سمنان بیان کرد: کاروان‌های راهیان نور دانش آموزی از سراسر استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور از هفتم بهمن ماه اعزام خواهند شد.
 
فرمانده سپاه بوشهر از بازدید سالانه بیش از ۶ هزار زائر در قالب کاروان‌های راهیان‌نور دریایی از یادمان «جزیره خارک» خبر داد.
 
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با بیان اینکه جریان راهیان نور به دنبال کادرسازی برای آینده انقلاب اسلامی است, گفت:عبرت‌های دفاع مقدس منشاء تحولات گذشته، حال و آینده بوده و این تحولات باید توسط رسانه به مردم منتقل شود.
 

‌سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان از اعزام 20 هزار دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور در سال تحصیلی جدید خبر داد.

فرهنگ و جامعه

رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه ۶۰۰ واحد صنفی و تولیدی در ساختمان پلاسکو فعال بودند گفت: خسارت مالی سنگین این ساختمان تجاری قابل برآورد نیست اما می‌توان تخمین زد که در هر واحد صنفی دست‌کم 100 تا 200 میلیون تومان کالا وجود داشته است.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه ایران در کشورهای اسلامی درگیر جنگ، حضور نظامی ندارد، گفت: حضور فکری، مشورتی و حمایتی ایران در سرزمین‌های اسلامی منطقه نقشی مهم در موفقیت روزافزون جبهه حق در مقابل نظام سلطه دارد.

وزیر کشور گفت: برای رفع بیکاری باید سالیانه بیش از یک میلیون شغل ایجاد شود و تحقق این امر نیازمند ورود بخش خصوصی است.

به دعوت موزه دفاع مقدس، جمعی از مدیران کل، معاونین و روسای ادارات سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از مجموعه سراسرنمای دفاع مقدس بازدید کردند.
 

حماسه و دفاع مقدس

 
یادواره‌ شهدای نهضت جهانی اسلام، روز پنجشنبه 30 دی ماه در مسجد چهارده معصوم(ع) شهرک پرواز تبریز برگزار می‌شود.
 
به گزارش کوله بار، این مراسم بعد از نماز مغرب و عشا ب سخنرانی سردار سعید قاسمی و  همزمان با بزرگداشت سومین سالگرد شهید محمودرضا بیضایی برگزار می‌شود.
 
 
 
انتهای پیام/م.
ایسنا

 

فرمانده گروه 99 پدافند هوایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شهدای عزیز با نثار جان خویش به کاروان امام حسین (ع) پیوستند.
.
به گزارش کوله بار، امیر سرتیپ دوم حسام‌الدین عباسپور در دیدار با خانواده‌های شهیدان عبدالله نادری و عیسی دادخواه از شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهرستان ساوه اظهار کرد: ادامه دادن راه شهدا ادامه دادن نهضت عاشوراست.
 
بنیاد شهید و امور ایثارگران از وزارت راه و شهرسازی برای توجه به خانواده شهدا و ایثارگران و اعزام این عزیزان به مشهد مقدس تشکر کرد.
 
به گزارش کوله بار، بنیاد شهید و امور ایثارگران از اقدام وزارت راه و شهرسازی و هواپیمایی جمهوری اسلامی در اعزام خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران توسط اولین هواپیمای ایرباس تازه خریداری شده به مشهد مقدس قدردانی کرد.
 
 
طی حکمی از سوی سرلشکر پاسدار دکتر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر سرتیپ دوم دکتر محمد فهمیده قاسم زاده به عنوان جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش ­های دفاع مقدس منصوب شد.
 
به گزارش کوله بار، به نقل از روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس،  در این حکم انتصاب آمده است:

سیاسی و بین الملل

نماینده انگلیس در سازمان ملل گفت: ایران باید برای رفع کامل تحریم‌های سازمان ملل،اتحادیه اروپا و آمریکا اعتماد سازی کند و نشان دهد رفتارش تغییر کرده است.

معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد ایران مفاد قطعنامه برجام به ویژه بندهای موشکی یا هسته‌ای آن را نقض نکرده است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه تاریخ سراسر استعمار آمریکا سرشار از توطئه‌های گوناگون علیه جمهوری اسلامی ایران است تصریح کرد: آمریکا با چه رویی دم از تعامل با ایران می‌زند؟

روزنامه آمریکایی«نیویورک‌تایمز» گزارش داد: برای چندین دهه، دیدگاه آمریکا و انگلیس در مورد آزادی و دموکراسی برای جهان پس از جنگ تعریف شده است. این وضعیت در دوره دونالد ترامپ و نایجل فاراژ چگونه خواهد بود؟

زیارتگاه

دَبِّ حَردان؛ جنگل و روستايي است واقع در 15 كيلومتري جنوب‌غربي اهواز، كه لشكر 5 مكانيزه عراق با عبور از مرز و رسيدن به جاده اهواز- خرمشهر در روز هفتم جنگ با ده‌ها تانک و نفربر آن را به اشغال موقت خود درآورد و با اجراي مستقیم آتش بر روی اهواز، خسارات قابل توجهي به بار آورد. اما این لشکر با مقاومت مدافعان مجبور به عقب‌نشيني تا امام‌زاده سيد‌طاهر شد و به این ترتیب اولین جبهه دفاع از اهواز در این منطقه سازماندهی شد.

به دنبال لشکرکشی قوای روسیه تزاری به خاک ایران در جنگ جهانی اول در سال 1293 ش، ایران صحنه یکی از مهم ترین مناقشات بین المللی شد. در این دوران به دلیل آنکه احمد شاه تقریباً سه هفته بود که در ایران تاج گذاری کرده و مجلس سوم هم تازه تشکیل شده بود و دولت قاجاریه قادر به تصمیم گیری موثری نبود و آمادگی و نیرویی برای دفاع از کشور نداشت، لذا علیرغم اعلان موضع بی طرفی ایران، بخش هایی از ایران به اشغال دشمن درآمد.

منطقه عملیاتی شهید غیور اصلی حد فاصل کوت، شبیشه و شهر حمیدیه قرار دارد. با پیشروی نیروهای عراقی در تاریخ 7 مهر ماه سال 1359 به سمت جاده حمیدیه – سوسنگرد و اجرای آتش بر روی شهر حمیدیه و نیز حرکت واحدهای زرهی دشمن برای قطع جاده حمیدیه – اهواز و در نتیجه احتمال سقوط اهواز؛ از امام خمینی(ره) کسب تکلیف شد و پیام ایشان مبنی بر اینکه «مگر جوانان اهواز مرده اند؟» به مردم و مدافعان رسید.

شهر حمیدیه مرکز بخش حمیدیه در شهرستان اهواز است و در 23 کیلومتری شمال‌غربی اهواز و 25 کیلومتری شرق سوسنگرد قرار دارد. رودخانه کرخه نور با عبور رودخانه کرخه از این شهر منشعب می‌شود. حمیدیه به علت قرار گرفتن در مسیر اهواز ـ سوسنگرد یکی از مناطق مهم و حساس جنگ و دروازه ورود به شهر اهواز به شمار می‌رفت و به همین علت دشمن با عبور از محور چزابه بستان ـ سوسنگرد در هفتم مهرماه 1359 خود را به روستای «کوت سیدنعیم» در 5 کیلومتری حمیدیه رسانید.

هیئت تیر اندازی اصلی

به گزارش کوله بار به نقل از  روابط عمومی هیئت تیراندازی سپاه  در هفته پایانی مسابقات تفنگ 300 متر لیگ تیر اندازی نیرو های مسلح  تیم های اول تا سوم لیگ مشخص شدند.  بنا بر این گزارش :در مجموع  6 مسابقه صورت گرفته تیم نزاجا با 1 باخت در مقام اول، تیم شهید ضرابیان سپاه با 2 باخت در مقام دوم و تیم دانشگاه علوم انتظامی امین با 3 باخت در جایگاه سوم قرار گرفت. لازم به ذکر است : مسابقات تفنگ 300 متر با شرکت 9 تیم از  نیروهای مسلح شروع شد که در  ادامه مسابقات  تیم های  نیروی دریایی ارتش ، مرابهی شهید دکتر هجرتی نزاجا  و یگان ویژه ناجا انصراف دا

به گزارش کوله بار به نقل از روابط عمومی  هیئت تیر اندازی سپاه هفته ششم  ( پایانی  ) مسابقات تفنگ 300 متر لیگ تیر اندازی نیروهای مسلح به میزبانی تیم شهید چمران وزارت دفاع در میدان تیر ارتش و اقع در لشگرک برگزار شد و تیم شهید ضرابیان سپاه با امتیاز 725 ، تیم نزاجا با امتیاز 715 و تیم دانشگاه علوم انتظامی امین با امتیاز 705نتایج تیمی  هفته پایانی این نتایج راکسب کردند.  گفتنی است در بخش انفرادی نیز  نیز علی اصغر سیروس فر با امتیاز 259 از تیم شهید ضرابیان سپاه ، حسین رحمتی با امتیاز 250 از تیم دانشگاه علوم انتظامی امین و مجتبی خاکی با امتیاز 249 از تیم نزاجا نتای

به گزارش کوله بار  به نقل از روابط عمومی هیئت تیراندازی سپاه ، هفته نهم مسابقات تپانچه 25 متر لیگ تیر اندازی ن.م به میزبانی  پاس قوامین ناجا در سالن 25 مترفدر اسیون تیراندازی  برگزار شد. بنابر این گزارش:نزاجا با امتیاز 1722، پاس قوامین ناجا با امتیاز 1719 و تیم سپاه با امتیاز 1682  تیم های اول تا سوم این هفته بودند. شایان ذکر است در بخش انفرادی هفته نهم  محمد احمدی با امتیاز 580 از تیم  نزاجا ، محمد رضا طاهری  با امتیاز 578 از  تیم پاس قوامین ناجا و جمال عباسی از تیم  نزاجا  با امتیاز 572 به ترتیب عناوین اول تا سوم انفرادی را کسب کردن

علی غفاری مدیر روابط عمومی هیئت تیراندازی سپاه در گفتگو با خبرنگار کوله بار  اظهار داشت: هفته هشتم مسابقات تپانچه ۲۵ متر لیگ تیراندازی نیروهای مسلح   صبح روز پنج شنبه به میزبانی تیم شهید فکوری وزارت دفاع در سالن  تیراندازی ۲۵ متر  ایثار ودجا برگزار شد. وی ادامه داد:تیم های نزاجا با امتیاز ۱۷۱۸ و تیم های سپاه و پاس قوامین ناجا به ترتیب با امتیاز های ۱۷۱۷ و ۱۷۰۵ در جایگاه دوم سوم این هفته قرار گرفتند.مدیر روابط عمومی ه‍یئت تیراندازی سپاه خاطر نشان کرد: در بخش انفرادی امیر جوهری خوه با امتیاز ۵۷۸ از سپاه ٬ جهانبخش موسوی باامتیاز ۵۷۷از نزاجا و علی رضا قیاسی از تیم

جدیدترین ها