کسی حاضر نبود خبر شهادت ذبیح را به مادرش بدهد و اول به پدرش که ساکن افغانستان هست زنگ زدند و گفتند که مجروح شده اما گویا پدرش احساس کرده بود که فرزندش شهید شده است.

مسئول سازمان اردویی و راهیان نور کرمانشاه گفت: مرحله جدید از اعزامهای راهیان نور به مقصد جنوب کشور با اعزام کاروان های دانش آموزی آغاز شد.

همسر شهید گفت: رضا دوست نداشت تا من و خانواده ام بدانیم که او فرمانده لشکر27 محمدرسول الله(ص) است و من بعد از تحقیقات فراوان، متوجه شدم که در جبهه چه فعالیتی انجام می دهد.

1
2
3

گزیده اخبار

گفتگوی «کوله بار» با پسرعموی شهیدمدافع حرم افغانی «ذبیح االله بابایی»:

به گزارش اختصاصی کوله بار، شهید مدافع حرم «ذبیح االله بابایی» فرزند غلام سرور...

مسئلو سازمان اردویی راهیان نور بسیج کرمانشاه در گفتگو با کوله بار:

سرهنگ یوسفی راد،مسئول سازمان اردویی و راهیان نور کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار کوله بار، از آغاز مرحله جدید اردوهای راهیان نور به جنوب کشور  با...

همسرشهید رضا چراغی در گفتگوی اختصاصی با کوله بار:

به گزارش اختصاصی کوله بار، روزهای آخر سال 61 بود که آیت الله گیلانی، رضا و همسرش را به عقد...

گفتگوی کوله بار با خواهر شهید مدافع حرم مهدی عزیزی؛

به گزارش اختصاصی کوله بار، شهید مدافع حرم مهدی عزیزی...

برادر شهیدمدافع حرم احمدگودرزی در گفتگو با کوله بار:

به گزارش اختصاصی کوله بار، شهید احمد گودرزی متولد اولین روز از اولین ماه سال 1357در بروجرد...

با حضور مسئول سازمان اردویی راهیان نور بسیج صورت گرفت

جلسه مسئول سازمان اردویی و اعضای شورای سازمان با مسئول اردویی سپاه حسن مجتبی(ع) در خصوص اعزام راهیان نور و برنامه های مصوب سال در استان البرز...

مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام :

به گزارش کوله بار؛حجت الله منصور بیگی مسئول اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام

اظهار کرد: از 66 هزارنفر بازدید...

عرفانی خبر داد

به گزارش کوله بار، علی اکبر عرفانی، مسئول بسیج دانشجویی گلستان در خصوص  اعزام  کاروان های دانشجویی به مناطق...

اخبار سازمان

کسی حاضر نبود خبر شهادت ذبیح را به مادرش بدهد و اول به پدرش که ساکن افغانستان هست زنگ زدند و گفتند که مجروح شده اما گویا پدرش احساس کرده بود که فرزندش شهید شده است.

مسئول سازمان اردویی و راهیان نور کرمانشاه گفت: مرحله جدید از اعزامهای راهیان نور به مقصد جنوب کشور با اعزام کاروان های دانش آموزی آغاز شد.

همسر شهید گفت: رضا دوست نداشت تا من و خانواده ام بدانیم که او فرمانده لشکر27 محمدرسول الله(ص) است و من بعد از تحقیقات فراوان، متوجه شدم که در جبهه چه فعالیتی انجام می دهد.

خواهر شهید مدافع حرم عزیزی گفت: برادرم سفرهای راهیان نور را با عشق و علاقه خاصی دوست داشت و درس شهادت را از حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس و شهدا آموخت.

راهیان نور

مریم شعبانی اظهار داشت: مرحله دوم اعزام کاروانهای راهیان نور دانش‌آموزی در سال ۹۵ از امروز سه‌شنبه پنجم بهمن ماه آغاز به مقصد مناطق عملیاتی جنوب آغاز شد.

صبح امروز 420نفر از دانش آموزان دختر مقطع متوسطه دوم، از شهرستان دیر در قالب راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب اعزام شدند.

با حضور نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان محلی، کار ساماندهی گلزار شهدای بشنیغان میبد با اختصاص یک میلیارد ریال از محل بنیاد شهید خیری آغاز شد.

رئیس قرارگاه هماهنگی و پشتیبانی راهیان نور دانشجویی استان البرز کیفی سازی و فضای محتوایی سفر راهیان نور را از مصوبات دوازهمین نشست هم اندیشی روسای دانشگاه و بسیج دانشجویی البرز مطرح کرد.

فرهنگ و جامعه

رئیس سازمان دارالقرآن با اشاره به لزوم توسعه فهم قرآن از اصلاح نرم‌افزارها و متون قرآنی موجود در فضای مجازی خبر داد.

امام جمعه آمل با اشاره به دیدار با آیت الله جوادی آملی گفت: مطرح کردیم تا دیدار با مقام معظم رهبری به مناسبت سالروز حماسه اسلامی ششم بهمن در تقویم دیدارهای سالانه رهبری قرار گیرد و ایشان وعده دادند تا در نخستین فرصت این درخواست را اعلام کنند.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به برگزاری نشست فرهنگی «ایران و جهان عرب»،‌ گفت: این نشست برای رفع کدورت‌های گذشته و نشان دادن واقعیت جمهوری اسلامی ایران بود.

همایش علمی موزه‌های دفاع مقدس همزمان با سالروز آغاز عملیات خیبر برگزار خواهد شد.

حماسه و دفاع مقدس

مریم شعبانی اظهار داشت: مرحله دوم اعزام کاروانهای راهیان نور دانش‌آموزی در سال ۹۵ از امروز سه‌شنبه پنجم بهمن ماه آغاز به مقصد مناطق عملیاتی جنوب آغاز شد.

عملیات کربلای 5 یکی از دقیق‌ترین عملیات‌ها بود، که تمامی ظرافت‌ها در آن انجام شد. همه این‌ها امدادهای غیبی بودند. از ابتدا شاهد آن بودیم که راه برای‌مان باز می‌شد.

مراسم بزرگداشت شهید محراب «آیت‌الله اشرفی اصفهانی» جمعه 15 بهمن‌ماه در اهواز برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: استحکام پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حفظ اعتقادات و ارزش‌های دینی از ضروریات و جزو توصیه شهدای معزز اسلام است.

سیاسی و بین الملل

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: رفتار آمریکا نشان می دهد خیلی به دنبال این نیستند تعهدات خود را در برجام اجرا کنند اما در مقابل پیگیر تعهدات ایران هستند؛ آمریکا نمی خواهد ملت ایران انتفاعی از برجام داشته باشد.

یک مقام نظامی یمن با اشاره به شکست مفتضحانه ائتلاف سعودی و مزدورانش برای تسلط بر تنگه باب‌المندب گفت: نیروی دریایی ارتش یمن ناوهای جنگی ائتلاف سعودی را به پاسخی دردناک تهدید کرده است.

رئیس منطقه کردستان عراق در واکنشی تند به نخست‌وزیر پیشین کشورش، گفت که اگر نوری المالکی روزی دوباره نخست‌وزیر شود، برای کردستان، اعلام استقلال می‌کند.

با پایان دور نخست مذاکرات صلح سوریه در «آستانه» که غیرمستقیم برگزار شد، هیأت‌های شرکت‌کننده محل مذاکره را ترک کردند.

زیارتگاه

شرهانی سرزمین عملیات‌های مهم رزمندگان اسلام به خصوص عملیات محرم است، در مرحله سوم عملیات محرم 15 روز به طول انجامیده است منطقه شرهانی حدود 10 بار دست به دست شده و عمده شهدای مفقود الاثر مربوط به این عملیات است .
منطقه و پاسگاه شرهانی در 65 کیلومتری جنوب‌شرقی شهر دهلران و در فکه شمالی و دامنه ارتفاعات حمرین قرار دارد و از طریق جاده شهید خرازی تا جاده دهلران اندیمشک و پادگان عین‌خوش 25 کیلومتر فاصله دارد.
 

دَبِّ حَردان؛ جنگل و روستايي است واقع در 15 كيلومتري جنوب‌غربي اهواز، كه لشكر 5 مكانيزه عراق با عبور از مرز و رسيدن به جاده اهواز- خرمشهر در روز هفتم جنگ با ده‌ها تانک و نفربر آن را به اشغال موقت خود درآورد و با اجراي مستقیم آتش بر روی اهواز، خسارات قابل توجهي به بار آورد. اما این لشکر با مقاومت مدافعان مجبور به عقب‌نشيني تا امام‌زاده سيد‌طاهر شد و به این ترتیب اولین جبهه دفاع از اهواز در این منطقه سازماندهی شد.

به دنبال لشکرکشی قوای روسیه تزاری به خاک ایران در جنگ جهانی اول در سال 1293 ش، ایران صحنه یکی از مهم ترین مناقشات بین المللی شد. در این دوران به دلیل آنکه احمد شاه تقریباً سه هفته بود که در ایران تاج گذاری کرده و مجلس سوم هم تازه تشکیل شده بود و دولت قاجاریه قادر به تصمیم گیری موثری نبود و آمادگی و نیرویی برای دفاع از کشور نداشت، لذا علیرغم اعلان موضع بی طرفی ایران، بخش هایی از ایران به اشغال دشمن درآمد.

منطقه عملیاتی شهید غیور اصلی حد فاصل کوت، شبیشه و شهر حمیدیه قرار دارد. با پیشروی نیروهای عراقی در تاریخ 7 مهر ماه سال 1359 به سمت جاده حمیدیه – سوسنگرد و اجرای آتش بر روی شهر حمیدیه و نیز حرکت واحدهای زرهی دشمن برای قطع جاده حمیدیه – اهواز و در نتیجه احتمال سقوط اهواز؛ از امام خمینی(ره) کسب تکلیف شد و پیام ایشان مبنی بر اینکه «مگر جوانان اهواز مرده اند؟» به مردم و مدافعان رسید.

هیئت تیر اندازی

به گزارش کوله بار به نقل از  روابط عمومی هیئت تیراندازی سپاه  در هفته پایانی مسابقات تفنگ 300 متر لیگ تیر اندازی نیرو های مسلح  تیم های اول تا سوم لیگ مشخص شدند.  بنا بر این گزارش :در مجموع  6 مسابقه صورت گرفته تیم نزاجا با 1 باخت در مقام اول، تیم شهید ضرابیان سپاه با 2 باخت در مقام دوم و تیم دانشگاه علوم انتظامی امین با 3 باخت در جایگاه سوم قرار گرفت. لازم به ذکر است : مسابقات تفنگ 300 متر با شرکت 9 تیم از  نیروهای مسلح شروع شد که در  ادامه مسابقات  تیم های  نیروی دریایی ارتش ، مرابهی شهید دکتر هجرتی نزاجا  و یگان ویژه ناجا انصراف دا

به گزارش کوله بار به نقل از روابط عمومی  هیئت تیر اندازی سپاه هفته ششم  ( پایانی  ) مسابقات تفنگ 300 متر لیگ تیر اندازی نیروهای مسلح به میزبانی تیم شهید چمران وزارت دفاع در میدان تیر ارتش و اقع در لشگرک برگزار شد و تیم شهید ضرابیان سپاه با امتیاز 725 ، تیم نزاجا با امتیاز 715 و تیم دانشگاه علوم انتظامی امین با امتیاز 705نتایج تیمی  هفته پایانی این نتایج راکسب کردند.  گفتنی است در بخش انفرادی نیز  نیز علی اصغر سیروس فر با امتیاز 259 از تیم شهید ضرابیان سپاه ، حسین رحمتی با امتیاز 250 از تیم دانشگاه علوم انتظامی امین و مجتبی خاکی با امتیاز 249 از تیم نزاجا نتای

به گزارش کوله بار  به نقل از روابط عمومی هیئت تیراندازی سپاه ، هفته نهم مسابقات تپانچه 25 متر لیگ تیر اندازی ن.م به میزبانی  پاس قوامین ناجا در سالن 25 مترفدر اسیون تیراندازی  برگزار شد. بنابر این گزارش:نزاجا با امتیاز 1722، پاس قوامین ناجا با امتیاز 1719 و تیم سپاه با امتیاز 1682  تیم های اول تا سوم این هفته بودند. شایان ذکر است در بخش انفرادی هفته نهم  محمد احمدی با امتیاز 580 از تیم  نزاجا ، محمد رضا طاهری  با امتیاز 578 از  تیم پاس قوامین ناجا و جمال عباسی از تیم  نزاجا  با امتیاز 572 به ترتیب عناوین اول تا سوم انفرادی را کسب کردن

علی غفاری مدیر روابط عمومی هیئت تیراندازی سپاه در گفتگو با خبرنگار کوله بار  اظهار داشت: هفته هشتم مسابقات تپانچه ۲۵ متر لیگ تیراندازی نیروهای مسلح   صبح روز پنج شنبه به میزبانی تیم شهید فکوری وزارت دفاع در سالن  تیراندازی ۲۵ متر  ایثار ودجا برگزار شد. وی ادامه داد:تیم های نزاجا با امتیاز ۱۷۱۸ و تیم های سپاه و پاس قوامین ناجا به ترتیب با امتیاز های ۱۷۱۷ و ۱۷۰۵ در جایگاه دوم سوم این هفته قرار گرفتند.مدیر روابط عمومی ه‍یئت تیراندازی سپاه خاطر نشان کرد: در بخش انفرادی امیر جوهری خوه با امتیاز ۵۷۸ از سپاه ٬ جهانبخش موسوی باامتیاز ۵۷۷از نزاجا و علی رضا قیاسی از تیم

جدیدترین ها