امیر سیاری در ویژه برنامه جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور:

«جنگ اقتصادی» و «جنگ نرم»، دو راهبرد استکبار برای تضعیف انقلاب اسلامی است/ راهیان نور یکی از مولفه های قدرت ایران در موضوع جنگ نرم محسوب می شود.

 رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: راهیان نور یکی از اقدامات مثبت ایران در جهت مقابله با جنگ نرم دشمن محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار کوله بار، امیر دریادار سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش در ویژه برنامه جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور که با حضور کاروان های راهیان نور در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار شد، با بیان اینکه ایران در منطقه جغرافیایی ویژه ای قرار دارد، گفت: جایگاه کشور ما در محلی قرار گرفته که دارای امتیاز گذرگاهی است و در شمال و جنوب خود، دارای مرزهای دریایی است و 15 کشور همسایه دارد و اگر ملتی باشیم قدرتمند،با علم،دانش و فناوری باشیم و بتوانیم از این موقعیت های خدا دادی استفاده کنیم، یقینا در جهت پیشرفت کشور بهره می بریم و اگر ضعیف باشیم، دیگران از آن بهره می برند و به همین دلیل باید گفت که ما باید قدرتمند باشیم.

وی با بیان اینکه ایران دارای منابع انرژی نفت و گاز است و تا زمانی که انرژی در دنیا اهمیت دارد، جایگاه این کشور از این نظر هم مهم است و به همین دلیل بیگانگان همیشه نسبت به کشورمان طمع داشتند، افزود: در جنگ جهانی اول و دوم ایران اعلام بی طرفی کرد اما در جنگ جهانی اول توسط شوروی،انگلیس  و عثمانی،  و در جنگ جهانی دوم توسط شوروی و انگلیس اشغال شده است و در همین جنگ جهانی دوم، به دلیل موقعیت گذرگاهی در ایران، نام کشورمان را به نام پل پیروزی نامیدند و متفقین توانستند از طریق سرزمین ما ، آماد و تدارکات را برای متفقین ببرند و همین اتفاقات، بلاهای زیادی سر ما ملت آورد و به دلیل ضعف دولت ها، قحطی و وبا باعث کشته شدن میلیون ها نفر در ایران شد.

 

 

 

امیر سیاری اضافه کرد: جنگ جهانی دوم تمام شد و جهان به دوقطب شرق و غرب تبدیل شد و این اتفاق از حدود چهار سال بعد از جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد و در آن مقطع زمانی، رئیس جمهور امریکا دنبال طرحی بود که منافع استکباری را در این سرزمین حفظ کند چرا که امریکا در جنگ جهانی آسیب ندید و می خواست به اروپا که در جنگ آسیب های زیادی دیده بود، کمک کند و برای این کار، نیاز به منابع انرژی ایران داشتند تا در جهت آبادانی امریکا و اروپا استفاده نمایند و منافع کشورمان را در طول سالهای درازی به غارت بردند واز آن استفاده کردند.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه 22 بهمن 57 باعث قطع دستان استکبار جهانی از ایران شد، تصریح کرد: آمریکا وقتی دید که پیروزی انقلاب اسلامی باعث بیرون راندن از ایران شد، دشمنی های خود را بر علیه ملت ایران آغاز نمودند و تلاش کردن با راه انداختن اختلافات مذهبی، حمله نظامی به طبس، ترور مسئولان و مردم کشورمان و... باعث نابودی انقلاب اسلامی شوند اما  شکست خوردند و به همین دلیل، جنگ تحمیلی را بر علیه ایران آغاز نمودند.

وی افزود: در شروع جنگ تحمیلی، رژیم بعث عراق که مورد حمایت شدید امریکا و حامیانش بود، تصور می کرد که یک روزه می تواند خرمشهر را اشغال کند و بعد از یک هفته، به تهران برسد و ایران را فتح نماید اما به مرور زمان، پی به اشتباه راهبردی خود برد و در آن شرایط که همچنان خرمشهر در اشغال آنان بود، دشمن بحث مذاکره با ایران را مطرح کرد و امام خمینی(ره) با صراحت فرمودند که تا زمانی که دشمن در خاک کشورمان است، مذاکره نخواهیم کرد و اگر این جنگ تا 20 هم به طول بینجامد، ما از خاک کشورمان دفاع می کنیم و در نهایت دیدیم که بعد از هشت سال دفاع مقدس، کشورمان پیروز شد.

امیر سیاری با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی های دفاع مقدس این بود که حتی یک وجب از خاک کشورمان در تجاوز دشمن باقی نماند، گفت: امروز به برکت خون شهدا، کشورمان در جایگاه بالایی در سطح جهان قرار دارد و همین ایستادگی و مقاومت بود که باعث اقتدار کشورمان شده است.  

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش در ادامه ابراز داشت: امروز دشمن از طریق جنگ اقتصادی و جنگ نرم، تلاش دارد که فرهنگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را در کشورمان کم رنگ کند اما بحمدالله جوانان ما با بصیرت و آگاه هستند و نخواهند گذاشت که دشمن توطئه های خود را در کشور پیاده سازی کند.

وی با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم، جوانان را مورد خطاب قرار دادند، گفت: امام خامنه ای معتقدند که جوانان امروزی می توانند نقشه های شوم دشمن را نقش بر آب کنند و راه انقلاب را ادامه دهند.

امیرسیاری در پایان با بیان اینکه راهیان نور یکی از اقدامات مثبت ایران در جهت مقابله با جنگ نرم دشمن است، تاکید کرد: اگر ما در جنگ نرم، ضعیف باشیم، یقینا دشمن بر ما غلبه خواهد کرد اما راهیان نور یکی از مولفه های قدرت ایران در بحث جنگ نرم محسوب می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها