فرماندار شمیرانات :

«دفاع مقدس» هویت ایران اسلامی است

به گزارش کوله بار،عزت‌الله خا‌ن‌محمدی، فرماندار شهرستان شمیرانات با حضور  در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، درباره راهکارهای ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه، به خبرنگار دفاع پرس اظهار داشت: با شنیدن نام دفاع مقدس، ناخودآگاه به یاد ایثار، شهامت، شجاعت، مقاومت و حماسه‌آفرینی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس می‌افتیم.

به گزارش کوله بار،عزت‌الله خا‌ن‌محمدی، فرماندار شهرستان شمیرانات با حضور  در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، درباره راهکارهای ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه، به خبرنگار دفاع پرس اظهار داشت: با شنیدن نام دفاع مقدس، ناخودآگاه به یاد ایثار، شهامت، شجاعت، مقاومت و حماسه‌آفرینی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس می‌افتیم. هرچه داریم از دفاع مقدس مقدس است؛ استقلال، امنیت و هویت کشور اسلامی ما مرهون ایثار شهیدان و جانبازان است.

وی افزود: کشور ما به عنوان صاحب فرهنگی انقلابی و پیشرو شناخته می‌شود و توجه نکردن به دفاع مقدس باعث تغییر هویت ما خواهد شد.

فرماندار شمیرانات ادامه داد: برای اینکه در زمینه ترویج ارزش‌های دفاع مقدس نتیجه مطلوبی حاصل شود، باید خارج از جنبه تئوریک و شعاری و به گونه‌ای ملموس به موضوع دفاع مقدس پرداخته شود.

خا‌ن‌محمدی تاکید کرد: علت ارزشمند بودن دفاع مقدس باید برای مردم و مسئولان تبیین شود. باید به چرایی «مقدس» بودن دفاع ایران مقابل دشمن پرداخته شود و تفاوت جنگ هشت ساله‌ای که پشت سر گذاشتیم، با سایر جنگ‌ها مشخص شود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس نشان داد که می‌توانیم روی پای خود بایستیم، گفت: اکنون ایران به عنوان یک قدرت نوظهور در معادلات منطقه و جهان مطرح است و هیچ مسئله‌ای بدون حضور ایران قابل حل نیست. فرهنگی که کشور ما را به این جایگاه رسانده، فرهنگ عاشورایی بوده و لذا باید این فرهنگ همواره به کالبد دستگاه‌های نظام و همه مردم دمیده و به نسل‌های بعد منتقل شود، که امروز خبرگزاری دفاع مقدس جایگاه ویژه‌ای در این زمینه دارد.

انتهای پیام/

منبع :خبر گزاری دفاع مقدس

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها