کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد

آمریکا،عربستان و اسرائیل؛بازندگان اصلی در سوریه و عراق

کارشناس مسائل منطقه گفت: این پیروزی هایی که سوریه و عراق شاهد هستیم، نتیجه حضور مردم در عرصه های بحرانی سوریه و عراق است.

به گزارش کوله بار، صمدقاسمی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه برخی از کشورهایی که باعث به وجود آمدن بحران در سوریه شده اند، از آزاد سازی حلب خشمگین هستند گفت: قطعا کشورهایی همچون آمریکا،عربستان، ترکیه و برخی کشورهای حامی تروریست، به آزادسازی حلب توسط ارتش سوریه واکنش منفی نشان می دهند و به بهانه امنیت مردم سوریه، در امورات داخلی این کشور دخالت خواهند کرد.

وی ادامه داد: آمریکا، غرب و عربستان هیچ گونه اهمیتی برای سلامتی مردم قائل نیستند و فقط ایجاد ناامنی ها در سوریه و تضعیف محور مقاومت برای این کشور اهمیت دارد است و در حال حاضر با تغییر بازی شطرنج در سوریه و آزاد سازی حلب، در واقع عربستان ،آمریکا و قطر و... در برابر محور مقاومت شکست خورده اند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دلایل پیروزی های نیروهای مقاومت در سوریه و عراق گفت: دلیلش این است که الان یک نوع هماهنگی میان نیروهای مسلح سوریه و عراق وجود دارد و تشکیل نیروهای مردمی در سوریه و عراق و پرهیز این نیروها از طایفه گری و سیاست بازی موجب شده است که نوعی هماهنگی کامل در دو کشور حاکم شود و لذا به نظر می رسد که این پیروزی هایی که در حلب و موصل شاهد هستیم، نتیجه حضور مردم در عرصه های بحرانی سوریه و عراق و حاصل تفکر بسیجی است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها