مسئول اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج استان قم خبر داد

اعزام 5 هزار زائر از قم به اردوهای راهیان نور در نوروز 97

مسئول اردوهای راهیان نور سپاه حضرت علی بن ابیطالب (ع) قم گفت: در ماه های اسفند و فروردین پنج هزار زائر قمی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

به گزارش کوله بار، ابوالفضل قدیری مسئول اردویی بسیج استان قم با اشاره به برگزاری ازدوهای راهیان نور اظهار داشت: اردوهای راهیان نور سالانه در سه مقطع زمانی تابستان، پاییز و اسفند و فروردین برگزار می شود، که مرحله دوم آن یعنی فصل پاییز مختص دانشجویان و دانش آموزان و مراحل اول و سوم نیز ویژه عموم مردم است.
وی با بیان اینکه در سال های اخیر سالانه حدود 20 هزار تن از قم به این اردو اعزام شدند، افزود: در تابستان 96، سه هزار و 500 تن به مناطق جنگی غرب و شمال غرب و در مهرماه نیز پنج هزار و 500 تن از دانش آموزان استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
وی زمان شروع سومین مرحله اعزام راهیان نور که ویژه ایام نوروز است، را ششم اسفند ماه دانست، و افزود: دانشجویان، کارکنان دادگستری و مددجویان کمیته امداد امام (ره) نخستین گروه های اعزامی در این مرحله هستند که تا دهم فروردین ادامه پیدا می کند.
وی با بیان اینکه فارغ از نهادهای اجرایی افراد دیگر جامعه باید از طریق پایگاه های بسیج مساجد ثبت نام کنند، افزود: اعزام عمومی راهیان نور از طریق پایگاه های بسیج مساجد از 25 اسفند آغاز خواهد شد.
قدیری با بیان اینکه بیشترین تعداد اعزامی به این اردوی فرهنگی را پایگاه های بسیج مساجد انجام می دهند، افزود: اطلاع رسانی در مورد نحوه ثبت نام جهت شرکت در این اردو از چند روز آینده صورت می گیرد.
مسئول کاروان های راهیان نور سپاه قم با اشاره به چگونگی حضور کسانی که قصد بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور با استفاده از خودروهای شخصی دارند نیز افزود: کلیه این افراد می توانند برای ثبت نام به نواحی مقاومت بسیج امام حسن مجتبی(ع)، امام رضا(ع) و امام حسین (ع) قم مراجعه کنند.
وی یادآور شد: برای خانواده هایی که با خودروهایشان به این اردو می آیند در شهرهای اندیمشک و اهواز مراکز پذیرایی و اسکان، و برنامه بازدید از مناطق عملیاتی و یادمان های شهیدان پیش بینی شده است.
قدیری با یادآوری اینکه ستاد کاروان های راهیان نور به ریاست استاندار و متشکل از 9 کارگروه است، افزود: بر اساس ابلاغیه نهاد ریاست جمهوری در برنامه ششم توسعه همه دستگاه های اجرایی مکلفند در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در تنظیم بودجه سالیانه خود بودجه راهیان نور را مدنظر قرار داده و در اعتبارهای فرهنگی خود نیز لحاظ کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها