معاون اردویی و فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی خبر داد

اعزام 600 هزار دانش‌آموز به «اردوی راهیان نور» تا پایان سال جاری

معاون اردویی و فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تا اسفند ماه سال جاری 600 هزار دانش‌آموز به اردوی راهیان نور اعزام شوند، گفت: برای اعزام دانش‌آموزان، استفاده از خطوط ریلی تأکید شده است.

به گزارش کوله بار، مجتبی ندافیان معاون اردویی و فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی، اظهار داشت: امسال اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی از 22 مهر ماه ‌آغاز و مرحله اول آن تا 12 آبان ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: استان‌های غرب و شمال غرب میزبان دانش‌آموزان دختر هستند که شامل «کرمانشاه»، «آذربایجان غربی»، «کردستان» و «ایلام» است و پس از اربعین نیز دانش‌آموزان پسر به این مناطق اعزام می‌شوند.

معاون اردویی و فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی اضافه کرد: مرحله دوم اعزام اردوی راهیان نور از 23 آبان ماه لغایت 25 آذر ماه برگزار می‌شود؛ ضمن اینکه مرحله سوم نیز از اواخر دی ماه تا 25 بهمن برگزار می‌شود و در نهایت از 25 بهمن ماه لغایت 25 اسفند ماه آخرین مرحله اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی است.

ندافیان با بیان اینکه برگزاری اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی در قرارگاه مشترکی بین سپاه، بسیج و آموزش و پرورش سیاست‌گذاری می‌شود، گفت: جانشین سازمان بسیج مستضعفین ریاست این قرارگاه را بر عهده دارد.

وی با اشاره به ظرفیت در نظر گرفته شده برای اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور، خاطر نشان کرد: یک میلیون و 37 هزار دانش‌آموز، جامعه هدف اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی هستند، اما پیش‌بینی می‌کنیم از مهر ماه تا پایان اسفند ماه 600 هزار دانش‌آموز به این اردوها اعزام شوند.

 معاونت اردویی و فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی با اشاره به وجود تأخیر در اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور در سال تحصیلی جاری، بیان داشت: این تأخیر به دلیل بالا بردن ایمنی اردوهای دانش‌آموزی بود؛ ضمن اینکه برای اعزام دانش‌آموزان از طریق خطوط ریلی و راه‌آهن تأکید شده است و این شرکت موظف شده است، در استان‌هایی که امکان اعزام دانش‌آموزان با قطار وجود دارد، از این وسیله نقلیه استفاده کند.

ندافیان گفت: با یک شرکت اتوبوسرانی قرارداد بسته‌ایم تا حمل‌ونقل دانش‌آموزان سراسر کشور را با ملاحظات و تمهیدات ایمنی بالا انجام دهد که از جمله آنها استفاده از 2 تا 3 راننده در خودروهای حامل دانش‌آموزان است.

وی با بیان اینکه تردد دانش‌آموزان در اردوها از ساعت 23 لغایت 5 بامداد در مسیر اردوها ممنوع است، گفت: هزینه اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور در استان‌های مختلف متفاوت است؛ ضمن اینکه تدابیر ایمنی با همکاری پلیس راه و راهور ناجا در نظر گرفته شده است.

معاون اردویی و فعالیت‌های گروهی سازمان بسیج دانش‌آموزی با اشاره به جزئیات برنامه‌های دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور، عنوان کرد: در این اردوها دانش‌آموزان از زیارتگاه‌های مربوط به شهدا بازدید می‌کنند؛ ضمن اینکه یک شب رزمایشی برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود که در آن روایتی از یکی از عملیات‌های دوران دفاع مقدس بازسازی شده و دانش‌آموزان از نزدیک با آن آشنا می‌شوند.

ندافیان تأکید کرد: در خودروی حامل دانش‌آموزان در اردوهای راهیان نور یک راوی و یک روحانی وجود دارد؛ ضمن اینکه یک نفر از دانش‌آموزان نیز به عنوان پلیس‌یار در خودروها حضور دارد و مدیر مدرسه به عنوان مدیر کاروان مسئولیت دارد.

وی با اشاره به استقبال زیاد دانش‌آموزان از اردوهای راهیان نور، ابراز داشت: از 22 مهر ماه سال جاری تا حال حاضر نزدیک به 60 هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی راهیان نور اعزام شده‌اند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها

اعزام 600 هزار دانش‌آموز به «اردوی راهیان نور» تا پایان سال جاری | koolebar.ir | کوله بار , بسیج , راهیان نور

پیام خطا

  • Warning: Error while sending QUERY packet. PID=90633 in DatabaseStatementBase->execute() (line 2227 of /home/koolebar/public_html/includes/database/database.inc).
  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/koolebar/public_html/includes/common.inc:2787) in drupal_send_headers() (line 1471 of /home/koolebar/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT 1 AS expression FROM {variable} variable WHERE ( (name = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_condition_placeholder_0] => cron_last ) in variable_set() (line 1230 of /home/koolebar/public_html/includes/bootstrap.inc).

خطا

The website encountered an unexpected error. Please try again later.

Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 9697257715a67a8e3b74a99.62418801 ) in lock_release_all() (line 269 of /home/koolebar/public_html/includes/lock.inc).