جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون خون شهدا است

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران مرهون خون شهدا است گفت: امروز حرکت مقدس راهیان‌نور به یک فرهنگ در کشور تبدیل شده است.

به گزارش کوله بار، سردار علی فضلی ظهر امروز در یادواره شهید ریزوندی که در شهرستان اسلام‌آباد غرب برگزار شد اظهار داشت: امروز حرکت مقدس راهیان‌نور به یک فرهنگ در کشور تبدیل شده و استان کرمانشاه نیز افتخار میزبانی و خادمی زائران راهیان‌نور را برعهده دارد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه امنیت و اقتدار جزیره امن انقلاب اسلامی در منطقه مرهون خون مطهر شهدا است گفت: امنیت کنونی کشور به خاطر ایثار و از خود گذشتگی شهدای دفاع مقدس و رزمندگان فعلی کشور است.

فضلی با بیان اینکه شهیدان ریزوندی و شهبازی از شهدای شاخص ورزش اسلام آبادغرب و اکنون از شهدای شاخص کشوری هستند، نمونه‌های بی‌بدیل استقامت و پایداری مردم این خطه هستند بیان کرد: اگر امروز روح انقلابی در سایر کشورهای اسلامی دمیده شده، به برکت ایستادگی و مقاومت ملت همیشه بیدار ما از دوران دفاع مقدس و پس از آن است و مقاومت اسلامی نیز در کشورهای منطقه به این دلیل هویت پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه مردم کرمانشاه از آغاز جنگ تحمیلی تا پایان آن مقابل دشمن ایستادگی کردند و نام کرمانشاه را در تاریخ دفاع مقدس جاودانه ساختند بیان کرد: دو ماه پیش از آغاز رسمی جنگ، رژیم بعث عراق درگیری‌های خود را در مرز قصرشیرین آغاز کرد و مردم سلحشور استان کرمانشاه از همان ابتدا مقابل تهاجمات آنان ایستادند.

فضلی با اشاره به اینکه اوج رشادت مردم اسلام‌آباد غرب در عملیات مرصاد رقم خورد گفت: این شهرستان 227 شهید تقدیم انقلاب نموده و شیر زنان اسلام آبادی نیز پا به پای مردان در میدان نبرد حضور داشتند و بیش از 240 زن شهیده گواه این مطلب است.

وی از اعزام کاروان‌های راهیان‌نور به مناطق عملیاتی کشور از 22 مهر امسال خبر داد و اظهار کرد: اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش آموزی با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و سپاه استانی آغاز خواهد شد و کرمانشاه در کنار میزبانی زائران اربعین حسینی میزبان استان‌های دیگر در حرکت مقدس راهیان نور خواهد بود.

تجلیل از خانواده شهدای ریزوندی و شهبازی و نیز تجلیل از خانواده شهید مدافع شهرم شهید احمدی و رونمایی از کتاب «حماسه عشق» که مربوط به زندگی نامه شهید داریوش ریزوندی است از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها