عباس سلیمی:

انس با قرآن، راهی برای مقابله با خدعه شیاطین

معاون فرهنگی و امور زائران آستان عبدالعظیم (ع) انس با قرآن را راه برون رفت از تهدیدات و خدعه های شیطان عنوان کرد.

به گزارش کوله بار، عباس سلیمی معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در مراسم تجلیل از 19 حافظ کل قرآن کریم (دانش آموختگان مرکز قرآنی حرم سید الکریم(ع) ) طی سخنانی با بیان اینکه از آغاز آفرینش مخاطرات و تهدیدات فراوانی بر سر راه انسان بوده است، گفت: ابلیس در آغاز آفرینش از راه خدعه وارد شد و به عنوان یک نصیحت کننده بر سر پدر و مادران حضرت آدم و حوا در آمد و با ادبیاتی خطاب به خداوند این چنین داشت (قَالَ فَبِعِزَّتِکَ لَأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ) [شیطان] گفت پس به عزت تو سوگند که همگى را جدا از راه به در مى برم.

قسم شیطان برای گمراهی انسان
وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند: شیطان مانند خون در رگ های انسان جریان دارد؛ در برابر این همه خدعه و تهدید، چگونه می توان سعادتمند شد.
سلیمی راه برون رفت از تهدیدات ابلیس را انس و الفت انسان با قرآن کریم عنوان کرد و گفت: طبق فرمایش بزرگان دین، هر جوانی که با قرآن مانوس شود، قرآن با گوشت و خون او آمیخته می شود.
این پیشکسوت قرآنی کشورمان با بیان اینکه قرائت قرآن و به طریق اولی حفظ قرآن مصونیت را در پی خواهد داشت گفت: سعادت و خوشبختی نسل آینده در سه مرحله انس با قرآن، تدبر در قرآن و عمل به قرآن خلاصه می شود.
وی با اشاره فعالیت های قرآنی آستان سید الکریم(ع) گفت: آستان مقدس علدالعظیم (ع) با رهنمودهای تولیت آیت الله ری شهری که خود حافظ قرآن هستند و امروز جلسات تفسیر قرآن دارند  اقدامات قرآن قابل ملاحظه ای دارد.
سلیمی با بیان اینکه تربیت جوانان و نوجوانان قرآنی با مجاهدت اساتید و کارشناسان آستان حاصل شده است افزود: تجلیل امروز از 19 حافظ کل قرآن بخشی از زحمات این عزیزان است.
وی در پایان با اشاره به منویات رهبر انقلاب در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن خاطر نشان کرد: آستان مقدس سید الکریم(ع) تحت نظارت رهبر معظم انقلاب خود را در تحقق فرمایش رهبر معظم سهیم می داند اما این مهم با حمایت های مسولان و اختصاص بودجه ویژه به موضوع حفظ قرآن امکان پذیر و بیش از پیش خواهد شد.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها