معاون وزیر آموزش‌وپرورش:

اهداف تربیتی در اردوی راهیان نور دانش آموزی تسهیل می‌شود

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: برنامه راهیان نور یک فناوری فرهنگی است که اهداف تربیتی در ابعاد مختلف را تسهیل می‌کند.

به گزارش کوله بار، مهدی فیض،معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش،صبح امروز در مراسم متمرکز اعزام دانش آموزان کشور به اردوی راهیان نور که به میزبانی استان البرز  برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی به‌واسطه حضور در جمع دانش‌آموزی شیفته ارزش‌های عاشورایی و انقلابی، اظهار کرد: یکی از اهداف تربیتی نظام تعلیم و تربیت کشور این است دانش آموزان به‌صورت جامع و متوازن مورد تعلیم و تربیت قرار گیرند.

وی بابیان اینکه تربیت نسل مقاوم و انقلابی یکی از اهداف مهم و ضروری نظام آموزشی کشور است، افزود: باید بتوان مسیر کمال و سعادت را باقوت ادامه داد تا انقلاب به سرمنزل اصلی خود برسد.

فیض با تأکید بر اینکه برنامه راهیان نور فناوری فرهنگی است که اهداف تربیتی در ابعاد مختلف را تسهیل می‌کند، تصریح کرد: رفتارهای عبادی، سیاسی و معنوی دانش آموزان با شرکت در این اردوها به‌سرعت بیشتری محقق می‌شود.

 
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه با برگزاری این دسته از مراسم‌ها به‌سرعت میسر و امکان‌پذیر می‌شود، خاطرنشان کرد: درک کامل ارزش‌های دینی و معنوی توسط دانش آموزان در اردوهای راهیان نور محقق می‌شود؛ بدون شک راه و رسم شهادت کور شدنی نیست.

وی ادامه داد: تربت پاک شهیدان مزار دل‌سوختگان  و دارو شفای آزادگان خواهد بود، می‌توان بسیاری از امراض روحی و روانی خود را در این اردوهای نورانی برطرف کنیم لذا باید از این فرصت طلایی نهایت استفاده را برد.

فیض با اشاره به اینکه اگر نسل حاضر در زمان هشت سال دفاع مقدس حضور نداشتند با حضور خود به اثبات رساندند که امروز از این واقعه مهم بی‌تفاوت عبور نمی‌کنند، گفت: مادرانی که فرزندان خود را به جبهه‌های حق علیه باطل بدرقه کردند در ثواب جهاد آن‌ها شریک هستند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها