مسئول مجتمع اردوگاهی راهیان نور شهید باکری خرمشهر خبر داد

ایجاد ظرفیت اسکان ۱۵ هزار زائر راهیان نور در اردوگاه شهید باکری خرمشهر

مجتمع اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باکری خرمشهر بعد مساحتی به میزان ۸۵ هکتار آماده و ظرفیت اسکان بیش از ۱۵ هزار نفری در کنار شهرستان خرمشهر میزبان کاروان های راهیان نور است.

به گزارش کوله بار، سید علی موسوی- مدیر مجتمع اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باکری خرمشهر- گفت: در فاز اول توسعه اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باکری ظرفیت اسکان را از ۵ هزار نفر به ۱۵ هزار نفر رسانده ایم که این افزایش ظرفیت به همت خادمان شهدا و یاری و امداد های غیبی شهدا در شهرستان خرمشهر ایجاد شده است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی ، مرکزی، همدان، فارس، البرز، گلستان، چهارمحال و بختیاری ، زنجان و شهر تهران بزرگ اقدام به اعزام زائر این سرزمین نور به این اردوگاه می کنند

مدیر مجتمع اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باکری خرمشهر در ادامه تصریح کرد: در این اردوگاه روزانه بیش از ۱۲۰۰۰ غذای گرم پخت و ایام نوروز به استقبال از سفرهای راهیان نور بیشتر است در اختیار زائرین قرار داده می شود که این امر با ایجاد و توسعه آشپزخانه های صنعتی در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باکری محقق شده است.

وی در ادامه افزود: کلیه خوابگاههای این اردوگاه مجهز به سیستم تهویه مطبوع و سیستم سرمایشی و گرمایشی متناسب با فصول سال است و همچنین سیستم در فاضلاب پیشرفته در این اردوگاه نصب شده است.

سید علی موسوی در ادامه اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باکری را سرمایه ای ارزشمند برای خرمشهر و کشور دانست و گفت: در ایام سفر های اربعین که زائرین از مرز شلمچه به عتبات تردد می کنند این اردوگاه با تمام ظرفیت در اختیار مسئولین ذیربط قرار می گیرد تا در مواقعی که نیاز به اسکان این زائرین باشد از ظرفیت اردوگاه استفاده شود.

وی در ادامه افزود: جهت توسعه اردوگاه در فاز دوم توسعه می بایست در کمتر از ۵ سال ظرفیت بسیار بیش از ۲۸ هزار نفر فراهم شود که با برنامه‌ریزی صورت گرفته و یاری شهدا این امر در آینده نزدیک محقق خواهد شد.

مدیر مجتمع اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باکری خرمشهر در پایان به رعایت دستورالعمل های ایمنی در اردوگاه اشاره کرد و گفت: نصب کپسول های آتش نشانی حضور کادر پزشکی و درمانی موجود در اردوگاه هماهنگی کامل با اورژانس و آتش نشانی شهرستان خرمشهر از اقدامات صورت گرفته در این حوزه است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها