مسئول مرکز اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه در گفت و گو با کوله بار:

بازدید 12 هزار دانش آموزکرمانشاهی از مناطق عملیاتی غرب و جنوب

مسئول مرکز اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه حضرت نبی اکرم(ص) ازاعزام 12 هزار دانش آموز از سراسر استان به مناطق جنگی غرب و جنوب خبر داد .

سرهنگ علی یوسفی راد در گفت و گو با خبرنگار کوله بار گفت: تا کنون 12 هزار  دانش آموز از سراسر استان به مناطق جنگی غرب اعزام شده اند و بر اساس برنامه های ریزی های انجام شده قرار است بیش ازپنجاه  هزار دانش آموز کرمانشاهی به یادمان های شهدا در غرب و جنوب کشور اعزام شوند.

 

وی ادامه داد: از این تعداد 40 هزار نفر از یادمان‌های غرب و 10 هزار نفر هم به جنوب اعزام می‌شوند که در مجموع نیمی از دانش آموزان پسر و نیمی دختر هستند.
این مسئول با بیان اینکه استان کرمانشاه میزبان کاروان های راهیان نور دانش آموزی از سراسر کشوراست گفت: از روز پانزدهم مهرماه که اردوهای راهیان نور دانش آموزی ویژه پسر آغاز شده است تا کنون میزبان 33هزار 425  دانش آموز از استانهای مختلف کشور بوده ایم .

یوسفی راد با اعلام آماربیان کرد:کرمانشاه میزبان 12 هزار و 285 دانش آموزاز استان تهران ، 4650 از استان همدان، 6554ازگیلان ، 6635لرستان و 3301 دانش آموز  گلستانی از مناطق عملیاتی و یادمان های دفاع مقدس دراین  استان بازدید کرده اند که این اردوها تا پایان سال ادامه دارد.
همچنین پیش بینی می شود این رقم به صد و چهل هزار برسد.
سرهنگ علی یوسفی راد راهیان نور دانش آموزی را یک ابزار مهم تربیتی دانست و گفت: ترویج فرهنگ دفاع مقدس با گسترش اردوهای راهیان نور استمرار خواهد یافت و نسل جوان اکنون نیازمند آشنایی با این فرهنگ است. ما تمام تلاش خود را در میزبانی این کاروانها به کار بسته ایم تا هر چه بیشتر دانش آموزان نسل جدید با این فرهنگ آشنا شوند.

 

وی افزود: هر شب نمایش رزمی فرهنگی با افلاکیان در اردوگاه توحید کرمانشاه اجرا می شود . تا کنون به مدت سی شب ویژه کاروان های راهیان نور دانش آموزی اجرا شده که بسیار مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته است. هدف اصلی از این نمایش معرفی فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس به نسل حاضر و آینده است.

مسئول مرکز اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه  حضرت نبی اکرم(ص) از برنامه های اردوهای دانش آموزی را بازدید از پادگان ابوذر در ضلع شرقی دشت سرپل ذهاب عنوان کرد و گفت: این پادگان در روزهای آغازین جنگ شاهد صحنه های زیبایی از رشادت و پایمردی بوده است.

وی  برنامه های دیگر از  پادگان ابوذر برای دانش آموزان، بازدید از نمایشگاه سلاح و تجهیزات، روایت گری منطقه، پخش بسته های فرهنگی، برگزاری مسابقات فرهنگی و برپایی ایستگاه صلواتی واجرای  مراسم سینه زنی و عزاداری در ایام محرم، نام برد.

 

همچنین یوسفی راد از دیگر برنامه های کاروان های دانش آموزی بازدید از یادمان مرصاد برشمرد وگفت: برنامه های این یادمان روایت عملیات مرصاد می باشد که در سال 67 منجر به شکست منافقان شد.
 

نیزبازدید از نمایشگاه و ماکت عملیات مرصاد و ایستگاه صلواتی صورت گرفت.

بازدید از یادمان شهدای بازی دراز در سرپل ذهاب و  یادمان مطلع الفجر در گیلانغرب ، بازدید از مناطق جنگی شهرستان قصر شیرین و یادمان شهید بهشتی جز برنامه های دانش آموزان می باشد.

همچنین در یادمان شهید بهشتی نمایشگاه جلوهای ایثار برای دانش آموزان برپا است که با روایتگری و پخش فیلم دانش آموزان با عملیات ها و ایثار رزمندگان در جبهه غرب آشنا می شوند.

انتهای پیام/
ش.ز
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها