جلائی :

بسیج علت اصلی حضور پر شور مردم در راهیان نور

راهیان نور بزرگترین عملیاتی فرهنگی کشور محسوب می شود.

به گزارش کوله بار، بهروز جلائی مسؤول بسیج اساتید استان گیلان گفت: شکوفایی سفر راهیان نور به این شکل با سفر رهبری در 20 اسفند ماه به این مناطق و نام گذاری این روز با این نام در تقویم فرهنگی کشور توانست تاثیر زیادی بر جامعه بگذارد به صورتی که وقتی مردم در پایان سال و آغاز سال جدید قرار می گیرند یکی از جاهایی را که برای دیدن در برنامه خود قرار می دهند مناطق جنگی است.
وی در ادامه اظهار داشت: از آنجا که این سرزمین به برکات شهادت ها و رشادت های جوانان این مرز و بوم پر از رمز و راز و خاطرات دیدنی و شنیدنی است به مرور زمان تاثیرات زیادی بر افرادی که به این مناطق سفر می کنند گذاشته است و امروز بدون اغراق این مناطق مورد بازدید عمومی آحاد ملت ایران قرار گرفته است و تصاویر و گزارشات از این مناطق حاکی از آن است که مردم از هر قشری در این اردو شرکت می کنند و این سفر را نه به منظور تفریح و تفرج بلکه به عنوان سفری که از آن درس بگیرند انجام می دهند.

مسؤول بسیج اساتید استان گیلان در ادامه افزود: این مناطق در زمان جنگ تحمیلی و پس از آن به عنوان منطقه ای تاثیرگذار بر مردم کشور ما بوده است.

وی با انتقاد از عملکرد رسانه ها در بازتاب و فرهنگ سازی این سفر و با اشاره به گفته شهید حسین خرازی که گفت رسانه ها جنگ را درشت نشان میدهند نه درست؛ عنوان کرد: البته بعضی از رسانه ها این حضور را به تصویر می کشند اما با توجه به وسعت و عظمت این حرکت فرهنگی کاری شایسته انجام نمی شود.

جلائی در ادامه تصریح کرد: این مناطق به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی یک گنج است و رسانه های ما در حد یک گنج روی آن مانور نمی دهند.، بسیاری از افراد وقتی به این سفر مشرف می شوند تاثیرات بسیار زیادی از این فضا می گیرند و رسانه های ما آن طور که باید و شاید آن را منعکس نمی کنند.

وی با اشاره به نقش کلیدی بسیج در اردوی راهیان نور ادامه داد: بسیج ارگانی است که در همه جا پیشگام بوده و انصافا با توجه به امکانات و توان بسیج و گستردگی این اردو باید از بسیج تقدیر کرد، باید این را درنظر داشت اگر در اردوی راهیان نور بسیج و حرکت های بسیجی نبود آمادگی برای پذیرش این همه شور و اشتیاق وجود نداشت وهمچنین سایر مسؤولین کشوری نیز باید برای خدمت به مردم بسیجی وار عمل کنند.

  

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
بهنام خیرات (تایید نشده)
سلام علیکخدا قوت خسته نباشین ان شاءاللهمن یکی از برادرانی هستم که برا خادمی اسم نوشتم و روز و شب هم تو بسیج هستم نه اینکه بخوام تعریف خودم کنم بخدا نه ،من از این دل گیرم که چرا هنوز جوابی به ما داده نشده الان هر هفته چند بار میرم سر میزنم ولی نوشته لطفا صبر کنید .من برا شهادت بدرد نمیخورم ولی میتونم نوکریشون رو بکنم .اخه بخدا بی انصافیه .

جدیدترین ها