تجمعات مردمي در دفاع از حريم خانواده با حفظ حجاب و عفاف در سراسر كشور برگزار شد

اگرچه به دليل تغييرات گسترده سبك زندگي و نفوذ فكري فرهنگي غرب در بين مردم و به ويژه جوانان و بانوان كشورمان شاهد تغييراتي ناخوشايند در سبك پوشش و حجاب برخي زنان و دختران و تظاهر به بدحجابي از سوي برخي بانوان هستيم...

به گزارش کوله بار، اگرچه به دليل تغييرات گسترده سبك زندگي و نفوذ فكري فرهنگي غرب در بين مردم و به ويژه جوانان و بانوان كشورمان شاهد تغييراتي ناخوشايند در سبك پوشش و حجاب برخي زنان و دختران و تظاهر به بدحجابي از سوي برخي بانوان هستيم اما حجاب همچنان يكي از مهم‌ترين ارزش‌هاي مردم كشورمان به شمار مي‌رود و قاطبه بانوان ايراني به عنوان پرچمداران عفاف و حجاب روز گذشته در سالروز قيام بانوان مشهدي در برابر قانون كشف حجاب رضاخان در 400 نقطه از كشور اجتماع بزرگ مردمي مدافعان حريم خانواده برگزار شد. در تهران هم در 10نقطه بانوان محجبه در دفاع از ارزش‌هاي اصيل اسلامي حجاب به عنوان يكي از مصاديق دفاع از حريم خانواده تجمع داشتند. 

 
آمار و ارقامي كه درباره آسيب‌هاي اجتماعي اعلام مي‌شود، بيانگر بروز بحراني جدي در حوزه خانواده است. آمار افزايشي طلاق و كاهش ازدواج و به تبع آن افزايش زنان سرپرست خانوار، اعتياد و بيكاري و رشد بزهكاري اگر كمي عميق‌تر و ريشه‌اي‌تر به موضوع آسيب‌هاي اجتماعي نگاه كنيم در مي‌يابيم بخش مهمي از اين آسيب‌ها با فاصله گرفتن از اصول و ارزش‌هاي انساني اسلامي شكل گرفته است. حجاب و از آن مهم‌تر عفاف هم يكي از نمادي‌ترين ارزش‌هايي است كه مي‌تواند سدي در برابر بسياري از آسيب‌هاي حوزه زنان و خانواده باشد؛ ‌حجاب و عفافي كه هم براي زنان تعريف مي‌شود و هم براي مردان. در همين راستا هم روز گذشته تجمعات مختلف مردمي را در سراسر كشور داشتيم؛ تجمعاتي كه از حجاب و عفاف نه فقط به عنوان يك دستور و حكم الهي براي زنان و مردان بلكه به عنوان يك پاسدار حريم ارزش‌هاي زنان و خانواده دفاع كنند و نشان بدهند حجاب و عفاف هنوز هم در صدر ارزش‌هاي مردم ايران جاي دارد. 
   
تجمعات مردمي در گوشه گوشه كشور 
يكي از تجمعات مردمي در حمايت از ميدان فلسطين با حضور جمعي از مردان و زنان مسلمان در دفاع از ارزش‌هاي اسلامي و حجاب و عفاف برگزار شد. «‌من خانواده‌ام را دوست دارم‌»‌ ‌عنواني بود كه براي اين تجمع مردمي انتخاب شده بود. گروهي از مردان و زنان نيز در كنار مزار شهداي گمنام تجمع خود را در حمايت از حجاب و عفاف برپا كردند. اجتماع سراسري مدافعان حريم خانواده در محله ابوذر تهران از ميدان ابوذر به سمت حرم مطهر شهداي گمنام اين محل برگزار شد. اجتماع سراسري ديگري نيز با عنوان «من خانواده‌ام را دوست دارم» در موضوع حجاب و عفاف ساعت 18 روز گذشته با حضور قاريان بين‌المللي قرآن كريم و با حضور زنان تازه مسلمان شده و برپايي غرفه‌هاي فرهنگي در بوستان شهداي گمنام محله تهران برگزار شد. 
تجمعات مردمي در حمايت از عفاف و حجاب در كنار قبور مطهر شهداي گمنام اما يك پيام مهم داشت؛ ‌اينكه مردم كشورمان هرگز فداكاري‌هاي شهدا را براي حفظ حريم و حرم مردم اين سرزمين فراموش نمي‌كنند و ارزش‌هايي را كه شهدا براي آنها خون داده‌اند، حفظ خواهند كرد. 
 

نویسنده : زهرا چيذري 
 

 
انتهای پیام/م
روزنامه جوان

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها