سردار نائینی:

تعداد روزشمار دفاع مقدس به عدد ۳۱ رسید

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت که تاکنون ۳۱ کتاب از مجموعه کتاب های روزشمار دفاع مقدس توسط این مرکز به چاپ رسیده است.

به گزارش کوله بار، سردار علی محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه عصر امروز سه شنبه 18 اردیبهشت 96 در مراسم رونمایی از 30 عنوان اثر جدید این مرکز در سخنانی ضمن گرامیداشت سالروز عملیات بیت المقدس و آزادسازی پادگان حمید گفت که امروز از 3 اثر ویژه مرکز مربوط به عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر، اطلس عملیات بیت المقدس و اطلس حماسه خرمشهر و روزشمار دفاع مقدس شماره19 که مربوط به آزادسازی خرمشهر رونمایی خواهد شد.

سردار نائینی در ادامه سخنانش بیان کرد که همچنین امروز در مجموعه تاریخ شفاهی، خاطرات سردار صفوی از سنندج تا خرمشهر، خاطرات سردار اسحاقی و سردار شیران نژاد رونمایی خواهد شد.

    گزارش تصویری مراسم رونمایی از 30 عنوان کتاب دفاع مقدس

وی افزود: شمارگان 15،19،17،42 از مجموعه روزشمار جنگ از دیگر آثار جدید مرکز است که با این حساب تعداد روز شمارهای جنگ به 31 می رسد.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه در این مراسم که با حضور سردار سلامی، سردار پورجمشیدیان، سردار اصلانی، سردار رودکی و جمعی دیگر از فرماندهان و نویسندگان دفاع مقدس همراه بود، در ادامه سخنانش گفت: در حوزه اطلس یگانی، 3 اطلس یگانی و موضوعی لشکر41 ثارالله، عملیات بیت المقدس و حماسه خرمشهر، در حوزه مطالعات نظامی، کتاب لشکر31 عاشورا در عملیات والفجر8 توسط این مرکز چاپ شده است که امروز رونمایی می شود.

    بیشتر بخوانید: سردار سلامی: ایران خود را برای خطرناک‌ترین سناریوهای تهدید آماده کرده است

سردار نائینی افزود: در حوزه مطالعات اسنادی،مجموعه4 جلدی از پیاده نوار مذاکرات فرماندهان جنگ، در حوزه مطالعات اجتماعی و فرهنگی آثاری مانند روزهای پر التهاب، شهدای محراب در دفاع مقدس، شهر جنگ ها، مراکز اقتصادی خوزستان در جنگ و راویان صحنه نبرد در جنگ از جدیدترین آثار این مرکز است.

او گفت که همچنین در حوزه ترجمه 8 اثر فارسی به زبان های خارجی و 4 اثر خارجی با موضوع دفاع مقدس به زبان فارسی ترجمه شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها