توجه ویژه به نهادینه کردن ارزش‌ها در تدوین دانشنامه دفاع مقدس لرستان

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان تدوین دانشنامه دفاع مقدس را کاری ارزشمند دانست و گفت: نهادینه کردن باورها و ارزش‌ها یکی‌از سیاست‌های راهبردی دستگاه تعلیم و تربیت است که می‌توان آن‌را به زیبایی در این دانشنامه در نظر گرفت.

به گزارش کوله بار، خدانظر دریکوند در دیدار مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان، بیان کرد: حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس یک باور و ارزش است و باید بر آن ارج نهاد و در این راستا گام برداشت.

وی با تاکید بر این‌که وظیفه همگان است تا در این راستا گام بردارند، افزود: در هر برهه‌ای از زمان در کشورهای مختلف اتفاقاتی روی می‌دهد که به جزئی از هویت آن کشور تبدیل شده و باید آن‌را حفظ کرد و اشاعه داد.
دریکوند اضافه کرد: در تاریخ چند هزار ساله ایران رویدادهای مثبتی رخ داده که نگه‌داشت و انتقال آنها به نسل آینده می‌تواند حس مثبت به هویت ملی و دینی را تقویت کند.

وی بر اهتمام دستگاه تعلیم و تربیت در حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تاکید کرد و ادامه داد: ایثار، فداکاری، رشادت و جانبازی رزمندگان اسلام و حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب زیبایی‌هایی است که باید هنرمندانه انتشار داده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان به صحنه‌های به یاد ماندنی در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: تواضع، فروتنی و ایثاری که یک فرمانده در کنار سایر رزمندگان رعایت می‌کرد ازجمله صحنه‌هایی است که می‌تواند برای نسل جوان الگو و راهگشا باشد.

وی به حمایت و همراهی مردم در هشت سال دفاع مقدس اشاره و اظهارکرد: این صحنه‌های به یاد ماندنی جزئی از هویت انقلابی کشور ماست و باید آن‌را با افتخار به جوانان و نوجوانان انتقال داد که به هویت تاریخی و انقلابی خود افتخار کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان تدوین دانشنامه دفاع مقدس را کاری ارزشمند عنوان کرد و تاکید کرد: نهادینه کردن باورها و ارزش‌ها یکی‌از سیاست‌های راهبردی دستگاه تعلیم و تربیت است که می‌توان آن‌را به زیبایی در این دانشنامه در نظر گرفت.

دریکوند گفت: پدران و مادران ما در دوران هشت سال دفاع مقدس به‌خاطر حفظ آرمان‌های انقلاب از عزیزترین داشته‌های خود گذشتند تا این انقلاب پایدار بماند و نسل‌های آینده به آن افتخار کنند .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها