مدرس زبان فرانسوی در گفتگو با کوله بار:

تولید آثار ادبی و هنری توسط زائران راهیان نور باعث نوآوری در محصولات فرهنگی دفاع مقدس می شود

حجت الاسلام فتحی گفت: ثبت دیده ها و شنیده ها توسط زائران راهیان نور و تولید آثار هنری و ادبی توسط علاقمندان به راهیان نور و دفاع مقدس باعث ایجاد نو آوری در آثار دفاع مقدس در حوزه های ادبیات و هنر می شود.

حجت الاسلام جعفر فتحی مدرس زبان فرانسوی و کارشناس مسائل دینی در گفتگو با کوله بار با بیان اینکه شهدا جانشان را دادند تا کشورمان با عزت بماند و اسلام در آن تا همیشه زنده باشد، گفت: روزگاری دشمن تصور می کرد که به راحتی می تواند بر خاک کشورمان تجاوز کند و ما را مجبور کند که از قسمت هایی از کشورمان، چشم پوشی کنیم اما به مرور زمان دید که جوانان ایرانی با دل و جان می جنگند و حتی حاضر نیستند که یک وجب از خاک کشورمان را به آنها تقدیم کنند و این یعنی فرهنگ ایثار و مقاومت که رمز پیروزی در دوران دفاع مقدس بود.

وی ادامه داد: ثبت دیده ها و شنیده ها توسط زائران راهیان نور و تولید آثار هنری و ادبی توسط علاقمندان به راهیان نور و دفاع مقدس باعث ایجاد نو آوری در آثار دفاع مقدس در حوزه های ادبیات و هنر می شود.

حجت الاسلام  فتحی تاکید کرد: مسئولان باید از جشنواره های دفاع مقدس که هدفشان زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداست حمایت کنند چرا که تاریخ ما برگرفته از فرهنگ دفاع مقدس است و نسل های امروزی باید بدانند که با چه سختی ها و مشقتی در برابر دشمن ایستادگی و مقاومت کرده ایم و این فرهنگ را سرلوحه کار خودشان کنند تا در آینده هم هیچ دشمن فکر تجاوز به این مرز و بوم را به خود راه ندهد.

این مدرس زبان فرانسوی در پایان خاطر نشان کرد: نیاز است که جوانان امروزی را نسبت به مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس پیوند بزنیم و کاری کنیم که آنان نسبت به مقوله دفاع مقدس انگیزه داشته باشند و باعث تولید آثار فرهنگی در این حوزه شوند و وجود جشنواره ای همچون جشنواره ملی ره آورد سرزمین نور نیز در همین راستا شکل گرفته است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها