سردار سیف:

جنگ دشمن برای انقلاب تبدیل به گنج شد

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور، دفاع مقدس را گنجبنه ای ماندگار برای کشور است و راهیان نور را کیسه استخراج این گنج معنوی برشمرد.

به گزارش کوله بار، سردار عزت الله سیف با تاکید بر ارزش های دفاع مقدس افزود: پیروزی انقلاب اسلامی از همان ابتدا به مذاق استکبار خوش نیامد و همواره از همان ابتدای انقلاب دشمنان قسم خورده این مرز و بوم برای ناکارامد نشان دادن انقلاب تلاش های بسیاری کردند.

وی در ادامه افزود: دشمن با نفوذ در میان صف اول انقلاب مهره هایی نظیر بنی صدر را مطرح کرد و برنامه نا امن کردن انقلاب کشور در اوایل انقلاب در صدر شیطنت های خود گذاشت به نحوی که ضد انقلاب در مناطق جنوب، غرب و شرق و شمال کشور شروع به انجام تحرکاتی کردند که با حضور با بصیرت مردم و ارشادهای امام خمینی (ره) تمامی این توطئه ها خنثی گردید اما دمشن بازهم کوتاه نیامد و با تحریک صدام حسین اقدام به حمله به خاک ایران کرد.

وی در ادامه افزود: با توجه به نونهال بودن سپاه پاسداران و خلا وجود ارتش منسجم در کشور رژیم بعث اقدام به حمله به بخش های جنوبی و غربی کرد که در حقیقت یک حرکت هماهنگ جهانی بر علیه انقلاب اسلامی بود.

وی در ادامه افزود: 12 لشگر از رژیم عراق به کشور حمله کردند و برنامه داشتند تا یک هفته و طی 3 فاز عملیاتی کشور را تصرف کنند اما در همان ابتدا با مقاومت مردمی به خصوص عشایر رو به رو شد و نقش عشایر در سد کردن هجوم دشمن نقشی بی بدلیل محسوب شد زیرا عشایر به صورت خودجوش اقدام به انجام عملیات تاخیری به سر راه لشگر بعث کردند.

وی در ادامه افزود: دشمن با هدف براندازی انقلاب به کشور حمله کرد و دفاع مقدس صحنه شکل گیری حماسه هایی شد که در هیچ جای جهان نمونه آن را نمیتوان یافت. در حقیقت جنگ جهانی ک بر علیه یک کشور انقلابی به وقوع پیوست صحنه ی قرارگیری تمام کفر در برابر حق بود که منجر به پیروزی رزمندگان ایران اسلامی شد.

سردار سیف در ادامه گفت: مبارزه برای وطن تا همیشه ادامه دارد و نسل های بعدی و نسل جوان کشور میتوان از تجربیات دفاع مقدس به عنوان گنج تمام نشدنی استفاده نماید زیرا دفاع مقدس صحنه های خلاقیت و ابتکار بود و تجربیات و خلاقیت های شکل گرفته، دانشگاهی برای همه دوران است. و راهیان نور کمک به ماندگاری تجربیات دفاع مقدس است و کشف گنج مستلزم تلاش همه جانبه است.

وی در ادامه افزود: راهیان نور یک فناوری برای استخراج گنج دفاع مقدس است و دفاع مقدس یک الگوی بی بدیل برای مبارزه با استکبار جهانی محسوب می شود.

مسئول بسیج جامعه عشایری گفت: راهیان نور یک زیارت با جنبه های معرفتی و عرفانی است زیرا زائران در آن با نحوه زندگی شهدا و سیره آنها آشنا می شوند که خود زمینه افزایش ولایت پذیری را مهیا می کند.

وی در ادامه گفت: اگر میخواهی در برابر توطئه های جهانی تاب مقاومت داشته باشیم باید مردم همیشه در صحنه باشند و کار را به جوانان با انگیزه سپرد و برنامه های راهیان نور به سمت مردمی شدند پیش برود چون حضور مردم در صحنه رمز پیروزی و ماندگاری هر حرکت انقلابی است.

وی در ادامه گفت: قریب به 60 درصد از قلمرو ایران اسلامی در اختیار عشایر غیور قرار دارد و حضور عشایر در تمامی خطوط مرزی کاملا مشهود است و عشایر پتانسیل بسیار بالایی برای دفاع از مرزها و خاک کشور را دارا هستند زیرا حوزه سرزمینی خود را به خوبی میشناسند که نمونه این دفاع را در 8 سال دفاع مقدس احساس کردیم.

وی در پایان گفت: عشایر با همان ساختار ایلاتی و طایفه ای خود میتوانند در حوزه های امنیتی و دفاعی کشور نقش اساسی داشته باشند که با سازماندهی و هدفمندسازی و هوشمندسازی آنها میتوان به توسعه پایدار در کشور کمک کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها