مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با کوله بار:

حماسه های دفاع مقدس را با زبان هنر،ماندگار کنیم/شکست انقلاب اسلامی از دلایل حمله صدام و استکبار جهانی به ایران بود

حجت الاسلام تویسرکانی گفت:راهیان نور می تواند بهترین محل و موقعیت برای انتقال دو مفهوم مهم باشد؛ اول اینکه چرا استکبار جهانی با ما دشمن است و دوم اینکه، چرا ما پیروز شدیم؟

حجت الاسلام تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با کوله بار با اشاره به اینکه دوران دفاع مقدس سرشار از معنویت ها و انگیزه های الهی بود، گفت: راهیان نور یکی از حوادث با برکتی است که در سرزمین های نور در حال جریان است و موجب می شود که نسل امروز بتوانند با سیره شهدا آشنایی بیشتری پیدا کنند و از نزدیک موفقیت اسلام و کشورمان در مقابل دشمن را به چشم ببینند.

 
وی ادامه داد: راهیان نور می تواند بهترین محل و موقعیت برای انتقال دو مفهوم مهم باشد، اول اینکه چرا استکبار جهانی با ما دشمن است و دوم اینکه، چرا ما پیروز شدیم؟

 
حجت الاسلام تویسرکانی اضافه کرد: همانطور که رهبرانقلاب اسلامی در دیدار نوجوانان و جوانان تاکید کردند، استکبار جهانی با همکاری رژیم بعث عراق، در دوران دفاع مقدس فقط قصد تجاوز به خاک کشورمان را نداشت، بلکه آنها از صدور انقلاب اسلامی وحشت داشتند و می خواستند انقلاب را به شکست بکشانند و مهمترین دلیلش دشمنی شان، ممانعت از صدور انقلاب اسلامی در جهان بود اما ما توانستیم به توکل به خدا، دشمن را شکست دهیم که همه این ها به خاطر رشادت ها و از جان گذشتگی های شهدا در دوران دفاع مقدس بود.

 
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: اینکه زائران راهیان نور با قدم گذاشتن در سرزمین نور، مشقت ها و سختی های دوران د فاع مقدس را با چشم می بینند و آن را درک می کنند، یکی از اقدامات موثری است که موجب انتقال فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت به نسل امروزی می شود.

 
حجت الاسلام تویسرکانی در ادامه با اشاره به اثرگذاری جشنواره ملی سرزمین نور گفت: رهبری یک نگاهی به هنر دارند و معتقدند که هر حقیقیتی که با هنر گره بخورد، ماندگار می شود و ما وظیفه داریم حقایق تاریخی و سیاسی و اعتقادی را با هنر، گره بزنیم و با هنر است که این ارزش های دفاع مقدس از تحریف دور می ماند و از طریق هنر، این حقایق ترویج و منتقل می شود و جذابیت خاص خودش را پیدا می کند و موجب رسوایی دشمن می شود.

 
وی در پایان تاکید کدر:جشنواره ملی سرزمین نور به منظور انتقال فرهنگ دفاع مقدس از طریق هنر، شکل گرفته است و راه خود را ادامه می دهد.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها