مسئول اجرايي مرکز درمانی جانبازان کشور در چابکسر در گفتگو با کوله بار عنوان کرد

خدمات درمانی و رفاهی برای جانبازان دفاع مقدس در چابکسر/ضرورت برگزاری اردوهای خانوادگی برای جانبازان

مرکز آموزشي تفريحي درماني جانبازان کشور واقع در چابکسر به جانباز شیمیایی و اعصاب روان خدمات رفاهی ارائه می کند.

"دکتر علی حقيقت پسند" مسئول اجرايي مرکز درمانی جانبازان کشور در چابکسر در گفتگو با کوله بار با بیان اینکه این مرکز آموزشي به جانباز شیمیایی و اعصاب روان خدمات رفاهی ارائه می کند، گفت: هر سال، چند دوره اردو در اين مرکز می شود که متعلق به جانبازان شيميايي، جانبازان اعصاب وروان و متعلق به آزادگان و يک دوره شامل ترکيبي از جانبازان شيميايي واعصاب وروان است.

 

وی با اشاره به اهداف راه اندازی این مرکز خدمات رفاهی و رمانی جانبازان شیمیایی کشورافزود: بررسي روند اقدامات درماني انجام شده و در دست انجام جانبازان شيميايي کشور،ارائه گزارش و نظريه کارشناسي به مسئولين مربوطه جهت انجام اقدامات لازم،آموزش جانبازان جهت ارتقاء سطح کيفي زندگي واجراي دستورالعمل هاي درماني و مراقبت از خود،اجراي طرح هاي پژوهشي در زمينه بررسي تاثيرآب وهواي مرطوب ومعتدل شمال بر روي عوارض شيميايي ،بررسي مشکلات جسمي و روحي جانبازان شيميايي کشور و ارائه نتايج به مسئولين مربوطه جهت اقدامات ضروري ومناسب، اجراي برنامه هاي فرهنگي،مذهبي ،علمي،ورزشي و ... ازجمله اهداف راه اندازی این مرکز است.»

 

 

دکتر حقیقت با اشاره به اینکه استان فارس، فعالترين استان از نظر اعزام اردو به این مرکز درمانی و رفاهی است، اظهار داشت: در اردوهاي امسال نيز همچون سالهاي گذشته،براي جانبازان برنامه های مختلفی برگزار شده است.براي جانبازان شيميايي دو نوبت انجام آزمايش اسپيرومتري (سنجش کارکرد ريه) وجود داشت. علاوه بر اين تمام جانبازان در تمام وقت،به يک پزشک عمومي دسترسي داشتند تا درخصوص مشکلات وعوارض مجروحيت وساير اختلالات به وضعیتشان رسیدگی شود.

 

وی با اشاره به برنامه های مرکز رفاهی و خدمات دهی جانبازان شیمیایی چابکسر،تصریح کرد: برنامه هاي تفريحي از جمله گشت وگذار در مناطق ديدني شمال مانند موزه کاخ،هتل وآبگرم رامسر،منطقه ييلاقي جواهرده رامسر و دوهزار تنکابن، تله کابين نمکآبرودچالوس ورامسرپلازا،آرامگاه دکتر معين وحرم آقاسيدجلال الدين اشرف(ع)آستانه اشرفيه،استخر وبام سبز لاهيجان،آرامگاه ميرزاکوچک خان و بازار رشت ،روستاي تاريخي ماسوله فومن ، اسکله و موزه نيروي دريايي بندرانزلي و ... از جمله برنامه های ما برای جانبازان شیمیایی بوده است.

 

مسئول اجرايي مرکز درمانی جانبازان کشور در چابکسر اضافه کرد: اين مرکز خدمات رسانی جانبازان شیمیایی کشور، وابسته به معاونت بهداشت ودرمان بنيادشهيد وامور ايثارگران است که از سال 86 زير نظر مرکز رسيدگي به جانبازان شيميايي و شرکت متد  ، اداره مي شود.

 

وی گفت: نظرسنجي هاي مختلف گزينه اي وتشريحي به عمل آمده از جانبازان ميهمان در سالهاي گذشته ، نشان داده که  حدود 90% آنها از خدمات این مرکز، رضايت دارند؛ اما با این وجود  خواهان تداوم فعاليت هاي آن و افزايش کميت وکيفيت خدمات هستند و معتقدند اين مرکز به عنوان تنها پايگاه خدمات رساني کشوري به جانبازان شيميايي، بايد تجهيزتر شود.به طوريکه بتواند به نيازهاي مختلف جانبازان شيميايي مانند  آزمايش هاي تشخيصي،درماني،واقدامات آموزشي ، پژوهشي و توانبخشي پاسخ دهد.

 

دکتر حقیقت در پایان خاطرنشان کرد: بيش از 95% پاسخ دهندگان نظرسنجي ها ، خواستار برگزاري چنيني اردوهايي به صورت خانوادگي هستند تا این گونه بتوانند بخشي از زحمات وبردباري هاي خانواده هایشان را جبران کنند. درصورتی ارتقاي اين مرکز به يک مجتمع مجهز به امکانات اقامتي وخانوادگي این امر مهیا خواهد شد.

انتهای پیام/ک

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها