دانش آموزان دختر شهرستان درمیان به اردوی راهیان نور اعزام شدند

 جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان گفت: 100 دانش آموزان دختر این شهرستان ظهر امروز (سه شنبه) به اردوی راهیان نور اعزام شدند.

به گزارش کوله بار، محمد فاطمی نسب روز سه شنبه در آیین بدرقه این دانش آموزان افزود: این تعداد دانش آموز با 2 دستگاه اتوبوس به مدت چهار روز از مناطق عملیاتی شلمچه، آبادان، فاو، خرمشهر، هویزه و دهلاویه بازدید خواهند داشت.
وی با بیان اینکه این دانش آموزان در ارتباط با بخش عملی درس آمادگی دفاعی به اردوی راهیان نور اعزام شده اند گفت: تجدید خاطرات حماسه رزمندگان اسلام، آشنایی با دستاوردهای دفاع مقدس، تجدید میثاق آنان با شهدا و فراگیری فرهنگ شهادت توسط دانش آموزان از اهداف این اردوهاست.
جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان بیان کرد: نسل جوان کشور باید بداند که برای توسعه، آبادانی و امنیت فعلی کشور رزمندگان در چه محل هایی و با چه وضعی با دشمن متجاوز برخورد کرده اند و راهیان نور مبنای حرکت کشور برای پایه ریزی جبهه فرهنگی میان نسل جوان است.
اردوی راهیان نور به عنوان بخش عملی درس آمادگی دفاعی دانش آموزان پایه دوم متوسطه است که در ارتباط با تحول در درس آمادگی دفاعی برگزار می شود.
شهرستان درمیان دارای 57 هزار نفر جمعیت است و با وسعت پنج هزار و 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق آن به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها