دفاع مقدس و ارزش های آن نماد حس اعتماد و قدرت ملت ایران است

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت که ملت ها باید بتوانند شایستگی خود را اثبات کنند و از ارزش های خود دفاع کنند تا سربلند شوند و دفاع مقدس و ارزش های آن نماد حسن اعتماد و قدرت ملت ایران است.

به گزارش کوله بار، سردار سید یوسف مولایی در مراسم اعزام نخستین گروه از کاروان راهیان نور دانش آموزی در سال 96 که البرز میزبانی آن را برعهده دارد، افزود: برای این هدف بایستی ایجاد حس اعتماد به نفس را در نسلی که پس از نسل دیگر هستند به وجود آورد و این ارزش ها سینه به سینه منتقل شود که این انتقال ارزش ها با رویکرد اسلامی دینی بوده و نشان دهند که شجاعان عاشورا هر کدام نماد بزرگی برای ما هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: که رزمندگان ما در دوران هشت سال دفاع مقدس با دلاورمردی های خود توانستند کارهای نشدنی را شدنی کنند و به الگوهای ماندگار تبدیل شوند.

 

سردار مولایی گفت: نکته ای در محرم امسال نهفته بود به طوریکه مردم ما 2 ماه زودتر به استقبال ماه محرم رفتند که دلیل آن هم شهادت مظلومانه شهید حججی بود.

 

وی اظهار داشت: این شهید نشان داد که این راه همچنان ادامه دارد و می شود به امام حسین (ع) تاسی کرد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه برای اردوهای راهیان نور اهداف زیادی تعریف شده به برشماری یکی از این اهداف پرداخت و گفت: هر ملتی برای تعقیب ارزش های خود نیاز دارد که اثبات کند شایستگی دارد.

 

وی گفت: آنها انسان هایی بودند که متصف به ایثار و شجاعت هستند و این یک اعتبار و افتخار ملی هست و چیزی است که تمام کشورها به آن نیاز دارند.

 

فرمانده سپاه استان البرز اظهار داشت: کشورها در مقابل این موضوع رفتارهای مختلفی را نشان می دهند که یا به عللی این شجاعت ها را فراموش می کنند یا کمتر به آن توجه می کنند و یا اینکه افرادی کوچک را بزرگ نشان داده و یا برعکس این موضوع و یا اینکه چیزی برای ارایه دادن ندارند.

 

وی خاطرنشان کرد: کشورهایی نظیر آمریکا در پی اسطوره سازی همچون سوپرمن هستند و متاسفانه بخشی از آن به فرهنگ ما نیز وارد می شود.

 

 

وی با بیان اینکه آنان با اسطوره سازی به دنبال پرکردن خلاهایشان هستند، افزود: آخرین گروه افرادی هستند که این قابلیت ها را دارند ولی باید یک نگاه مجدد داشته باشند و نه غلو کنند و نه ساختگی کار کنند.

 

وی راهیان نور را همچون یک عملیات بزرگ دانست و بیان داشت: این عملیات بزرگ به دنبال معرفی داستان قهرمانان و ایثارگران هستند. یک هزار و 600 نفر از دانش آموزان 4 استان قم، تهران، البرز و قزوین امروز از کرج عازم مناطق عملیاتی شدند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها