مسئول اردویی سپاه فجر استان فارس:

راهیان نور، بهترین فرصت برای انتقال فرهنگ مقاومت و ایستادگی به نسل های جوان است

عوض پور گفت: بهترین مکانی که می‌توان گفتمان مقاومت را به نوجوانان و جوانان انتقال داد تا از درون لمس و درک کنند، سفر راهیان نور است.

نبی‌ا... عوض پور مسئول اردویی سپاه فجر استان فارس در جمع زائران راهیان نور دانش آموزی این استان که در علقمه حضور پیدا کرده بودند، گفت:اینجا علقمه است، نقطه صفر مرزی! بسیاری از عملیات های دفاع مقدس در اینجا انجام شده که به دلیل محدودیت زمان قادر به بیان جزئیات نیستیم اما پیشنهاد میکنم؛ با مطالعه کتاب "دا" مقاومت مردم خرمشهر و خاطرات جنگ را از زبان یک دختر ۱۷ ساله که خون و جنگ را تجربه نکرده بود و به ناگاه درگیر حوادث جنگ شد، بشنوید.
وی ادامه داد: سال‌ها پیش، شیر بچه‌‌های این کشور، بال پرواز گشودند و به دل این آب زدند و خدا هم آن‌ها را برد تا عندالربهم یرزقون شوند. هرکس پروا کند پر وا می‌کند. باید از هر آنچه که ما را از خدا دور می‌کند، پروا کرد تا بال پروازت باز شود‌.
مسئول اردویی سپاه فجر استان فارس  تاکید کرد: سفرهای راهیان نور یک فرصت جهت اردو و استفاده معنوی است و هر ساله میزبان خیل عظیمی از زائران شهدا هستیم.
وی افزود: کاروان‌های راهیان‌نور صرفا با همت و اراده سپاه و بسیج انجام می‌شود و هیچ یک از نهادهای دولتی از استانداری گرفته تا سایر ارگان‌ها ‌هیچ خبری از سختی‌های پذیرایی از زائران شهدا نداشته و کمترین همکاری مادی و معنوی با ما ندارند.
عوض پور تاکید کرد: در دین اسلام توصیه به جهاد و ایستادگی و مقاومت بسیار بیشتر از احکام است و بهترین مکانی که می‌توان گفتمان مقاومت را به نوجوانان و جوانان انتقال داد تا از درون لمس و درک کنند، سفر راهیان نور است.
مسئول اردویی سپاه فجر استان فارس ادامه داد: راهیان نور با انتقال گفتمان ایثار و شهادت و تربیت نسل در طراز انقلاب اسلامی امنیت پایدار آینده نظام را تضمین می‌کند چرا که بسیاری از شهدای مدافع حرم همچون‌ شهید حججی محصول راهیان نور بودند.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها