نماینده اسبق مجلس در گفتگو با کوله بار:

راهیان نور متعلق به همه مردم است/بازدید از مناطق عملیاتی باعث در بستر درک مشقت های دوران دفاع مقدس می شود

الهیان گفت: بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس یکی از ضرورت ها برای  نسلهای امروزی است تا در بستر درک مشقت های دوران دفاع مقدس قرار بگیرند.

زهره الهیان نماینده ی مردم تهران در مجلس هشتم در گفتگو با کوله بار با بیان اینکه هر کاری که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد، کاری ارزشمند و قابل تقدیر است، گفت: امام خمینی(ره) بارها تاکید کردند و امامم خامنه ای رهبرانقلاب هم بارها توصیه نموده اند که باید مانع از فراموشی فرهنگ دفاع مقدس شویم، چرا که دفاع مقدس گنجی پایان ناپذیر است که باید نسل های امروزی را با آن آشنا کرد.
وی ادامه داد: تولیدات فرهنگی،ادبی و هنری در راستای دفاع مقدس ارزشمند هستند اما وجود جشنواره هایی که مستقیما با مردم ارتباط دارند و در آنها ایجاد انگیزه می کنند تا موجب تقویت فرهنگ دفاع مقدس شوند، کار ارزشمندی است و یقینا هر اثری از هر زائرراهیان نور که در رشته های ادبی و هنری خلق می شود، می تواند حرکتی موثری در راستای حفظ فرهنگ ایثار و شهادت باشد.
الهیان با بیان اینکه راهیان نور متعلق به همه مردم است و می طلبد که همه دستگاه ها و نهاد های فرهنگی در آن مشارکت داشته باشند، افزود: دفاع مقدس باید به نسل های امروزی و فردا بازگو شود چرا که دفاع جانانه ملت قهرمان و سرافراز ایران اسلامی در مقابل دشمن متجاوز در هشت سال دفاع مقدس برگی زرین را بر افتخارات این مرز و بوم افزود و می طلبد که نسل های آینده بدانند که این سرزمین با خون مجاهدان و حماسه آفرینی های شهدا حفظ شده است و قدردان آن باشند و راهیان نور بستری مناسب برای ترویج این فرهنگ است.
نماینده مردم تهران در مجلس هشتم ابراز داشت: دفاع سرشار از آموزه های ظلم ستیزی و عاشورایی است و بحمدالله راهیان نور توانسته ملت شریف ایران را در بستر درک و حس دفاع مقدس قرار دهد و جشنواره سرزمین نور نیز که ارتباط مستقیمی با زائران راهیان نور دارد،توانسته به زیبایی هایی که جوانان ما در راهیان نور به دنبال آن هستند جهت و محتوا دهد.
وی تاکید کرد: جوانان روزهای جنگ، با رهبری های پیامبرگونه امام راحل و با خلق حماسه بی نظیر هشت سال دفاع مقدس درس فراموش نشدنی به رژیم بعث عراق و حامیان جنایتکارش دادند.
الهیان در پایان افزود: نیاز است که مسئولان فرهنگی کشور از حرکت های موثری همچون جشنواره سرزمین نور حمایت کنند.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها