امیرنیا:

رسم الخط ایرانی در اولویت فعالیت‌های معاونت قرآن و عترت قرار دارد

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خرید قرآن به رسم الخط ایرانی که مورد تایید دارالقرآن است در اولویت خرید محصولات از سوی معاونت قرآن و عترت قرار دارد.

به گزارش کوله بار، اصغر امیرنیا اظهار کرد: از زمانی که طرح کتابت قرآن کریم به رسم الخط فارسی مطرح شده علی رغم اعتبارات محدودی که اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت داشته، ضمن در اولویت قرار دادن خرید قرآن به  رسم الخط ایرانی و به منظور ترویج این مهم ، اخیرا از قرآن چاپ انتشارات « آرزوی دیدار»  با رسم الخط ایرانی ( به خط استاد حسن زاده) که اخیرا به چاپ رسیده در یک تیراژ کامل خریداری شده است.
وی گفت: البته طبق این قانون دولت مجاز به حمایت از چاپ قرآن به رسم الخط ایرانی است و نمی‌توان در این رابطه ناشران را ملزم به چاپ قرآن کریم به رسم الخط خاص کرد.
مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : نهادینه کردن رسم الخط ایرانی و فرهنگ‌سازی برای چاپ آن نیازمند زمان کافی است، و از جهتی به دلیل اینکه مبلغی بابت حق التحریر چاپ قرآن به رسم الخط عثمان‌طه پرداخت نمی‌کنند، طی سال‌های زیاد اکثر ناشران قرآنی ، ناخودآگاه به چاپ این خط گرایش پیدا کردند.
امیرنیا گفت : معاونت قرآن و عترت حمایت از قرآن به رسم الخط‌های ایرانی را در اولویت خود قرار داده است و از این پس هر رسم الخطی که از سوی سازمان دارالقرآن مجوز انتشار دریافت نماید ، در چارچوب دستورالعمل شورای خرید معاونت، اقدام خواهد کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها