عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با کوله بار:

رشد کمیت راهیان نور باید هم تراز افزایش کیفیت و اثربخشی آن باشد

جعفر زاده گفت: رشد کمیت راهیان نور باید هم تراز افزایش کیفیت و اثربخشی آن باشد و نگاه به راهیان نور باید به سمت کیفیت بیشتر برود.

غلامعلی جعفرزاده عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و جانباز دوران دفاع مقدس در گفتگو با کوله بار با اشاره به اینکه راهیان نور یکی از بزرگترین فعالیت های فرهنگی کشور است، گفت: راهیان نور حر کتی پر برکت و عظیم است اما نگاه به راهیان نور باید به سمت کیفیت باشد و در سال های اخیر، اهتمام ویژهای به این موضوع شده اما  باید سرعت بیشتری بگیرد.

 

وی با بیان اینکه بیشترین تاکید مسئولان راهیان نور بر آمار و ارقام است و نباید این مسئله، به کیفیت بخشی و اثرگذاری این حرکت فرهنگی صدمه وارد کند، خاطر نشان کرد:هرسال تعداد قابل توجهی از زائران راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می شوند و این جای قدردانی دارد  اما این حرکت نباید به شکلی باشد که از کیفیت و اثر بخشی اش کم شود.

 

جعفرزاده خاطر نشان کرد: دست اند کاران راهیان نورباید نسبت به رعایت  مسائل ایمنی حساس باشند و آن را در اعزام ها رعایت نمایند، گفت: آموزش های قبل از سفر راهیان نور باید به گونه ای باشد که افراد زمانی که در  یادمان ها و مناطق عملیاتی دفاع مقدس قرار می گیرند پیش زمینه و شناختی داشته باشند  و همین امر سبب انتقال بهتر مفاهیم  خواهد شد.

 

وی در همین زمینه یادآور شد: در شلمچه ، طلاییه و سایر مناطق دفاع مقدس اتفاقاتی رخ داده شده که ترسیم آن برای کسانی که در این فضا ها قرار می گیرند بدون شناخت قبلی مشکل است، به طور مثال  صدام دستور داده بود 700قبضه توپ، سه راهی طلاییه را مورد هدف قرار دهند  و در آن شرایط سخت رزمندگان از این مکان عبور کردند ودر تقابل آتش نابرابر دشمن، ایستادگی کردند.

 

این نماینده مجلس در پایان خاطر نشان کرد: زائرین راهیان نور اگر با شناخت قبلی و آمادگی ذهنی  به طلاییه شلمچه و مناطق عملیاتی سفر کنند، به این نتیجه خواهند رسید که این نقاط  جزو پر اهمیت و پرافتخارآفرین ترین جغرافیای کشور است.

 

انتهای پیام/م

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
m_mehraban
سلام. زیبا بود

جدیدترین ها