روحانیت پیشتاز جبهه های نبرد حق علیه باطل است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: برخی فکر می کنند که روحانیون در دوران دفاع مقدس فقط مشوق مردم بوده اند و خودشان در جبهه ها حضور نداشته اند اما یک پنجم روحانیون استان اصفهان در دفاع مقدس به شهادت رسیده اند.

به گزارش کوله بار، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه اصفهان در نشست خبری نهمین کنگره شهدا و ایثارگران روحانی استان اظهار داشت: استان اصفهان 590 روحانی شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که نسبت به تعداد کم روحانیون در آن زمان، تعداد قابل توجهی است.

 

وی با اشاره به اینکه شهید حجت الاسلام سید حسن بهشتی نژاد به عنوان شهید شاخص سال جاری انتخاب شده است، گفت: برخی از روحانیون در دفاع مقدس  درجه رفیع شهادت نائل آمدند، برخی دیگر از شهدای ترور هستند و برخی هم از شهدای هفتم تیر می باشند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری برگزاری کنگره شهدای روحانی را عاملی برای رفع مظلومیت روحانیون در زمینه جهاد دانست و تصریح کرد: برخی فکر می کنند که روحانیون در دوران دفاع مقدس فقط مشوق مردم بوده اند و خودشان در جبهه ها حضور نداشته اند اما استان اصفهان در زمان جنگ تحمیلی دو هزار و 500 روحانی داشته است که یک پنجم آنها به شهادت رسیده اند.

 

وی با تاکید بر اینکه روحانیون در زمان جنگ تحمیلی فقط شعار نمی دادند و اهل عمل بودند، خاطرنشان کرد: روحانیون نه تنها خود پیشگام بودند فرزندان خود را هم راهی جبهه ها می کردند.

 

آیت الله طباطبایی نژاد به 5 هزار روحانی شهید در کشور اشاره کرد و افزود: در هیچ کدام از ادیان و مذاهب دنیا این تعداد شهید توسط روحانیون نداشته ایم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها