رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:

سازمان اوقاف حالت انفعالی ندارد

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه هشت هزار بقعه در سراسر کشور وجود دارد، گفت: از ابتدای انقلاب تا پایان سال ۸۸ حدود چهار میلیون و
۴۰۰ هزار متر مربع و از سال ۸۹ تا پایان سال ۹۵حدود شش میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع در امامزاده‌ها ساخت و ساز داشته‌ایم.

به گزارش کوله بار، حجت الاسلام و المسلمین علی محمدی در آیین افتتاح ۱۵ واحد مسکونی موقوفه حاج حسن شهریاری، گلپایگان را شهر علما و بزرگان دین دانست و اظهار کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در سطح کشور سه وظیفه قرآنی، مدیریت امامزادگان و موقوفات را برعهده دارد.

وی با بیان اینکه هشت هزار بقعه در سراسر کشور وجود دارد، ادامه داد: مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور یکی از سازمان‌هایی است که با برنامه، پویا و فعال است و حالت انفعالی در آن وجود ندارد.
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: از ابتدای انقلاب تا پایان سال ۸۸ حدود چهار میلیون و ۴۰۰هزار متر مربع و از سال ۸۹ تا پایان سال ۹۵حدود شش میلیون و ۵۰۰ هزار مترمربع در امامزاده‌ها ساخت و ساز داشته‌ایم.

همچنین رییس اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان گفت: موقوفه حاج حسن شهریاری ۱۱۷رقبه دارد، یکی از موقوفات ایشان در ۱۵ واحد منزل مسکونی ساخته شده که شش واحد آن وقف بر روضه‌خوانی و ۹ واحد دیگر وقف بر طلاب حوزه علمیه است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی طاهری اظهار کرد: کل زمین این موقوفه ۹۰۰متر مربع است و ساختمان آن بیش از دو میلیارد تومان ارزش دارد.

وی افزود: در شهرستان گلپایگان ۹۰۵ موقوفه با بیش از دو هزار و ۷۰۰ رقبه وجود دارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها