مدیرکل سابق راهداری و حمل ونقل جاده ای خوزستان:

سالانه در خوزستان 9 میلیون مسافر جابه جا می شوند فرهنگي

مدیرکل سابق راهداری و حمل ونقل جاده ای خوزستان گفت: این استان با قریب به 16 هزار کیلومتر راه و جابه جایی 9 میلیون مسافر یکی از مهمترین استان های ترانزیتی کشور است.

به گزارش کوله بار، مسعود مصدقی پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع خود اظهار کرد: استان خوزستان با قریب به 16 هزار کیلومتر راه و سالانه 40 میلیون تن جابجایی کالا و 9 میلیون مسافر یکی از مهمترین استان های ترانزیتی کشور محسوب می شود.
وی افزود: خوزستان 13 یادمان شهدا با سالانه پنج و نیم میلیون زائر راهیان نور و دو پایانه مرزی میزبانی زائران حسینی را دارد. وجود هفت بندر که سه مورد آنها از جمله بندرامام استراتژیک است و قریب به 40 درصد واردات کشور از بندر امام است. شبکه راه های خوزستان قریب به 120 میلیون تردد سالانه دارد و مدیریت کردن این حجم تردد کار بسیار سخت و سنگینی است.
مصدقی بیان کرد: استان خوزستان یکی از استان های خاص است که مدل های حمل و نقل ریلی، هوایی، جاده ای و دریایی را در خود دارد. 60 میلیارد تومان از اعتبارات ملی سازمان برای توسعه و بهسازی زیرساخت های لازم در پایانه های چذابه و شلمچه هزینه شد. با این اعتبارات بزرگترین سالن مسافری کشور در مرز شلمچه در اربعین به دست ریاست جمهور افتتاح شد و همچنین در زمینه محوطه سازی و ایجاد معابر لازم، فضای سبز و مبلمان درون پایانه های مرزی نیز اقدامات خوب و ارزنده ای انجام گرفت.
وی با اشاره به اینکه در پایانه چذابه نیز سالن مسافری با مساحت چهار هزار و 500 مترمربع راه اندازی شد، گفت: در دولت یازدهم اقدامات بسیار خوبی انجام شد که به تعدادی از آنها اشاره می کنم؛ در دو اربعین گذشته یک کار علمی را با همکاری جهاد دانشگاهی و مراکز علمی در دو پایانه انجام دادیم و هر دو مرز مورد رضایت زائران بود.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خوزستان گفت: در زمینه زیرساخت ها قریب به 120 میلیارد تومان سرمایه گذاری برای ساخت مجمتع های رفاهی بین راهی با همکاری بخش خصوصی انجام شد. به هر حال برای تأمین زیرساخت های اولیه ساخت این مجتمع ها خود دولت کارها را انجام داد.25 مجمتع خدمات رفاهی بین راهی در دولت تدبیر و امید و در خوزستان به بهره برداری رسید که کار بسیار ارزنده و خوبی بود.
مصدقی عنوان کرد: در زمینه نصب دوربین های نظارتی، ترددشمارها و بسیاری از موارد دیگر که به کنترل جریان تردد و مدیریت سرعت و همچنین مانیتورینگ کردن شبکه ها کمک بسیاری داشت نیز کارهای خوبی انجام شد.

 

انتهای پیام

 

 

 

f

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها