استاد دانشگاه تهران:

سفر های راهیان نور پیام های تربیتی مهمی برای نسل نو دارد

استاد دانشگاه تهران گفت: سفرهای راهیان نور یک سفر گردشگری فرهنگی و معنوی در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس محسوب می شود که پیام ملی - تربیتی مهمی را برای نسل نو به همراه دارد.

به گزارش کوله بار، فرهاد انواری روز سه شنبه در کارگاه آموزشی توانمندسازی راهیان نور ویژه مربیان و معاونان پرورشی مدارس استان البرز که در کانون فرهنگی کوثر کرج برگزار شد، افزود: این برنامه ملی آشنایی بیشتر دانش آموزان با فرهنگ و ارزش های دوران هشت سال دفاع مقدس را رقم می زند.

سفر های راهیان نور پیام های تربیتی مهمی برای نسل نو دارد

وی با اشاره به اینکه این سفر سازنده در ایجاد روحیه معنویت و اخلاق در دانش آموز نقش بسیار تاثیر گذاری دارد، خاطر نشان کرد:اعزام کاروان های راهیان نور به عنوان یک حرکت نمادین در تداعی خاطرات و حماسه آفرینی رزمندگان و شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس در اذهان عمومی نقشی ماندگار دارد.

وی تصریح کرد: اجرای این برنامه مهم ملی به هر ایرانی یادآوری می کند که امنیت و آرامش جامعه اسلامی ایران و جایگاه رفیع کشور در دنیا حاصل ایثار عزیزانی است که جانشان را فدای دین ، انقلاب ، وطن و ولایت کردند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در این سفر امکان آشنایی دانش آموزان و حتی دانشجویان با تاریخچه جنگ تحمیلی ، فرهنگ بومی و تاریخی 5 استان مرزی ایران که در دوران جنگ در معرض مستقیم آن قرار گرفته بودند نیز فراهم می آید.

انواری اضافه کرد: دانش آموزان و دانشجویانی که راهی این سفر می شوند از نزدیک با حضور در یادمان های شهدا به یاد شهدای می افتد که چگونه در مقابل دشمنان ایستادند تا ارزش ها و دست آوردهای انقلاب اسلامی حفظ شود.

وی گفت: مسافران راهیان نور در این سفر می آموزتد که کار تیمی، وحدت ، مسئولیت پذیری ، عرق به وطن ، ولایت مداری ، اعتقاد و باورهای دینی بوده است که توانست ملت ایران را به لطف الهی در جنگ نامتقارن تحمیلی به پیروزی رساند.

استاد دانشگاه تهران از اولیای دانش آموزان و دست اندرکاران کاروان های راهیان نور خواست بستر اعزام شدن فرزندان ایران به این سفر معنوی را مثل گذشته علی رغم حادثه ای که برای دانش آموزان البرزی رخ داده ،بوجود آورند.

انواری بیان کرد: بر اساس گزارش پلیس مقصر حادثه دانش آموزان البرزی خودرو روبرو بوده است زیرا اتوبوس های کاروان های راهیان به صورت سامانه ای کنترل و توسط خودروهای سپاه اسکورد می شوند.

وی با اشاره به اینکه در سفرها باید به مسائل امنیتی و اردویی توجه ویژه کرد، افزود: اعزام دانش آموزان و دانشجویان ایرانی به سفر های مختلف از جمله راهیان نور با رعایت کامل مقررات اردویی انجام می شود.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: دانشجویان و دانش آموزان با رضایت نامه والدین به این سفر مهم ملی - تربیتی اعزام می شوند.
انوری خاطر نشان کرد: دشمنان با بزرگ نمایی حوادث و مشکلات به دنبال ضربه زدن به ایران اسلامی هستند که لازم است هر ایرانی در برابر این توطئه ها هوشیار باشد.

وی تاکید کرد: عکس های یادگاری در یادمان های شهدا و خریدن سوغات در بازارهای محلی و دل نوشته هایی که در کربلای ایران می نویسند نیز به یاد ماندنی است.

در این کارگاه آموزشی قوانین و مقررات اردویی دانش آموزان در سفر های درون و برون استانی در البرز بر اساس دستور العمل وزارتخانه ای مورد بازبینی قرار گرفت.

لازم به ذکر است این کارگاه آموزشی با مشارکت و میزبانی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز برگزار شد.
استان البرز بیش 459 هزار دانش آموز دارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها