نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان:

شهید حججی مظلومیت شهدای مدافعان حرم را به جهان ثابت کرد

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: شهید حججی در واقع مظلومیت شهدای مدافعان حرم را به جهان ثابت کرد.
به گزارش کوله بار، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج‌علی‌اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، اظهار داشت: در پی اتفاق اخیر و شهادت محسن حججی، حال و هوای کشور ما بسیار متأثر و منقلب شده و این همه حس روحانی و معنوی به خاطر شهادت فردی است که نماد عشق، غیرت و ایثار بود و با شهادتش باعث ایجاد این حجم از موج معنوی در کشور شد.
 
وی با اشاره به اینکه در هر گوشه از سرزمین پهناور ایران اسلامی نمادهای ایثار و غیرت به چشم می‌خورد، افزود: شهید مدافع حرم تنها محسن حججی نبود و نیست بلکه در هر یک از استان‌ها و شهرهای کشورمان این فرزندان نماد غیرت، مردانگی، معنویت و بصیرت و در واقع معرف هویت اسلامی شهر و به تبع کشور عزیزمان هستند.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تصریح کرد: شهادت در واقع مزد و اجر مجاهدت است اما اتفاقی که اخیراً در کشور رخ داد با تمامی اتفاقات و استقبال‌های قبلی از شهدای مدافعان حریم یک تفاوت اساسی داشت و آن هم، این بود که شهید حججی در واقع مظلومیت شهدای مدافعان حرم را به جهان ثابت کرد و شهادت وی تنبّهی بود برای جامعه تا برخی‌ها که در خواب غفلت هستند به خود آمده و به فکر خودسازی باشند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری با تأکید بر اینکه گاه گره‌هایی در جامعه به وجود می‌آید که جز با دست شهادت باز نمی‌شود، گفت: گاهی اتفاقاتی در بطن جامعه می‌افتد و غفلت‌های متراکم دنیاگرایی و غفلت از آرمان‌های انقلاب در این جامعه رخ می‌دهد که مردم ما را به منیت‌ها و خودبینی‌ها مبتلا می‌سازد و این شایسته یک جامعه پرآرمان انقلابی نیست.
 
وی جامعه کنونی را واقع شده در یک برهه حساس و سرنوشت‌ساز عنوان کرد و افزود: گرفتار شدن در چنبره قدرت و ثروت توانسته چه مسئولین و چه بدنه عمومی اجتماع را مبتلا سازد که این مسئله آزاردهنده است برای جامعه‌ای که انقلاب بزرگی را ایجاد کرده و در یک مقطع سرنوشت‌ساز از تاریخ خود قرار دارد و نیاز است تا برای صعود بر قله رفیع انقلابی و اسلامی هویت انقلاب اسلامی را فراگیرد.
 
*«شهدای حریم و حرم» دست نجات الهی برای فرهنگ عمومی 
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: در عرصه کنونی جامعه به یک گرداب غربی اسیر گشته که همه دنبال یک راه نجاتی هستند و در واقع شهدای عزیز حریم و حرم دست لطف خدا و به تعبیری دیگر دست نجات الهی برای فرهنگ عمومی در کشور ما هستند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری تصریح کرد: همچنان که پیامبر گرامی اسلام(ص) نیز می‌فرمایند بالاتر از هر خوبی یک خوبی دیگری می‌توانید پیدا کنید تا برسید به شهادت و در حقیقت معنا و ارزش شهادت به قدری والاست که نمی‌توان با هیچ امر خیری برای آن پاداش و یا اجری معین کرد.
 
*شهدای حرم با پیوستن به حیات ابدی برای جامعه خود حیات‌آفرین می‌شوند
 
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ادامه حیات جامعه و مردم کشور در واقع بهای شهادت مدافعان حریم و حرم اهل بیت(ع) است، افزود: همه شهدای مدافعان حرم به یک اندازه جهاد و ایثار انجام می‌دهند اما شهید محسن حججی با شهادت خود توانست باری دیگر علاوه بر تکمیل مسئولیت خود به عنوان سرباز سرزمین اسلامی باری دیگر سایر شهدای مدافعان حرم را در جامعه مطرح کند.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان اظهار کرد: امیدواریم نسل کنونی ما همواره ره‌پیمای چنین شهدایی باشند چرا که شهدای مدافعان حرم متعلق به نسل فعلی هستند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری با تأکید بر فرمایشات مقام معظّم رهبری در خصوص رفتن دانش‌آموزان به سمت ورزشی در کنار سایر امور زندگی، ادامه داد: ما می‌توانیم عنوان خودسازی کامل را در کلام رهبری جستجو کنیم که ایشان در دیدار با انجمن‌های اسلامی مکرر فرمودند که این سه مسئله هیچگاه برای جوانان فراموش نشود و آن تهذیب، تحصیل و ورزش است که در واقع هدف از اجرای جشنواره و برنامه «چند قدم تا آسمان» نیز به مرحله اجرایی رساندن همین دستور مستقیم مقام معظّم رهبری است.
 
وی بیان کرد: این به معنای خودسازی همه‌جانبه است و در واقع مثلث طلایی زندگی است که هم روح و فکر و عقل انسان در مسیر تعالی و هم دانش او در مسیر توسعه و تعمیق و هم جسم او و بدن او مهیای ایفای این مسئولیت بزرگ در بطن و توده اجتماع می‌شود.
 
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با اشاره به برنامه‌های منسجم و هدفمند اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در راستای ورزش در کنار تحصیل، گفت: خوشبختانه اتحادیه در این عرصه‌ها به ویژه ورزش برنامه‌های مدونی دارد و دانش‌آموزان مشغول و موفق در این مسیر پرتعالی هستند.
 
انتهای پیام/م
فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها