مسئول اردویی سپاه حضرت عباس(ع) عنوان کرد

ضرورت آشناسازی نسل سوم و چهارم انقلاب با فرهنگ شهدا و دعوت از آنها برای حضور در کربلاهای ایران

مسئول اردویی سپاه حضرت عباس(ع) اردبیل گفت: اردوهای راهیان نور دانش آموزی نقش بسزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال این فرهنگ به نوجوانان دارد.

به گزارش کوله بار، سرهنگ صالح زارعی مسئول اردویی سپاه حضرت عباس(ع) با بیان اینکه اردوهای راهیان نور دانش آموزی نقش بسزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال این فرهنگ به نوجوانان دارد گفت: یکی از مهم ترین اهداف راهیان نور شناساندن سیره عملی شهداست، که تاسی گرفته از مکتب عاشورا است.

وی اضافه کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس متعلق به قشر خاصی نیست ، بلکه همگان مخصوصا نسل سوم و چهارم انقلاب باید از رشادت ها و شجاعات های زنان و مردانی که با بصیرت و آگاهی در مقابل متجاوزان ایستادگی کردند آگاه باشند.

دبیر راهیان نور سپاه حضرت عباس(ع) گفت: راهیان نور شمالغرب دانش آموزی که از 20 مهرماه سال جاری آغاز شده بود ، با اعزام 9 هزار دانش آموز دختر و پسر پایه دهم و یازدهم استان به سرزمین نور شمالغرب به اتمام رسید که در طول برگزاری این اردو ها زائرین عزیز از محل یادمان های شهید باکری، شهید بروجردی و منطقه عملیاتی تمرچین بازدید و از برنامه های فرهنگی نظیر رزمایش علمداران ولایت، برگزاری ادعای عهد و عاشورا ، مداحی و روایتگری نیز بهره مند شدند.

وی اضافه کرد: تقارن ایام حضور دانش آموزان در سرزمین نور با ایام محرم و صفر، توفیقی شد تا دانش آموزان همانند روحیه رزمندگان در دوران دفاع مقدس با شور و شعور حسینی به عزاداری بپردازند.

سرهنگ زارعی تصریح کرد: اثرگزاری راهیان نور به حدی است که دشمنان انقلاب اسلامی از برگزاری این اردو ها هراس دارند و تلاش می کنند با جنگ فرهنگی و رسانه ایی این اردو ها را مورد هجمه خود قرار دهند که این برنامه ریزی آنان نشان از اثر گذاری راهیان نور بر زائران این سرزمین دارد.

زارعی با تاکید بر حضور دانش آموزان در مناطق سرزمین نور گفت: دانش آموزانی که در این مناطق حضور می یابند به ندای رهبر فرزانه انقلاب که فرموده راهیان نور یک حرکت فرهنگی است و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، لبیک گفتند و شهدا را به یاد ها نسپردند، بلکه شهدا را الگو زندگی خویش قرار داده اند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها