مجری صداوسیما در گفتگو با کوله بار:

ضرورت تشویق زائران خارجی برای ارسال آثار ادبی و هنری به جشنواره ملی سرزمین نور/راهیان نور را بهترین مسیر در تربیت فرزندانمان بدانیم

آقابیگی گفت: جشنواره سرزمین نور می تواند با تشویق زائران خارجی برای ارسال آثار ادبی و هنری به این جشنواره، باعث ارتقای سطح خود شود.

مهدی آقا بیگی مجری صداوسیما در گفتگو با کوله بار با بیان اینکه جشنواره ملی سرزمین نور یکی از جشنواره های اثرگذار و هنری در عرصه راهیان نور است، گفت: ما هر سال در شبکه یک سیما، ویژه برنامه هایی برای جشنواره ملی سر زمین نور پخش می کنیم و به یاد دارم دو سال قبل از شاعران و داستان نویسان برگزیده این جشنواره دعوت نمودیم که به استودیوی پخش تلویزیون بیایند و در خصوص آثار خود صحبت کنند.

 
وی ادامه داد: جشنواره سرزمین نور همانند راهیان نور، هر سال پر شور تر از سال گذشته برگزار می شود و اثرگذاری ویژه ای در نسل امروز جامعه دارد و می توان گفت هر زائر راهیان نور که اثر ادبی و هنری خود را به این جشنواره ارسال می کند، به نوعی مبلغ و مروج راهیان نور است.

 
آقابیگی افزود: هنرمندانی که در رشته های مختلف جشنواره ملی سرزمین نور شرکت می کنند و دیده ها و شنیده های خود در سفر به راهیان نور را در اثر ادبی و هنری خلق می نمایند و آن را تقدیم همه مردم ایران می کنند، به نوعی مروجان سرزمین نور هستند و خوش به سعادت عزیزانی که این جشنواره را رها نمی کنند و هر سال شاهد ارسال آثار آنان به جشنواره ملی سرزمین نور هستیم.

 
مجری اختتامیه پانزدهمین دوره جشنواره ملی سرزمین نور خاطر نشان کرد: ما برگزیدگانی در این دوره از جشنواره داریم که در چند رشته برگزیده شدند و حتی چندین دوره است که مقام برگزیده را کسب نموده اند و این نشان می دهد که ارتباط این عزیزان با این جشنواره، استمرار دارد.

 
آقابیگی با بیان اینکه سفر راهیان نور، سفر برکت و سفربیمه شدن کشور،نهضت و آرمان ها امام و شهداست، افزود: ما اگر در طول سال همانند 20 اسفند که روز ملی راهیان است به این سفر معنوی توجه داشته باشیم، شاهد اثرات پر خیر و برکت آن خواهیم بود.

 
وی گفت: راهیان نور بهترین راه و مسیر برای تربیت فرزندان ایران زمین است  و در حقیقت همسفر کردن نسل های امروزی برای حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس، باعث پیوند دادن نسل امروز با شهدا می شود و این باعث برکت بخشی در زندگی یکایک ما خواهد شد.

 
این مجری تلویزیون در پایان اضافه کرد: جشنواره سرزمین نور توانایی و پتانسل کافی برای بین المللی شدن را دارد و می تواند با استفاده از زائران و توریست های خارجی که هر سال پا به قدمگاه شهدا می گذارند، بهره برد و با ثبت آثار ادبی و هنری آنان و حتی جایزه دادن به آنها، باعث ارتقای سطح این جشنواره شد.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها