نماینده سابق مجلس در گفتگو با کوله بار:

فرهنگ دفاع مقدس را باید با ابزار هنر به نسل امروز انتقال داد/راهیان نور؛مسیری برای نشان دادن راه شهدا

طبیب زاده نوری با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس را باید با ابزار هنر به نسل امروز انتقال داد گفت: راهیان نور؛مسیری برای نشان دادن راه شهداست.

زهره طبیب‌زاده نوری نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با کوله بار با بیان اینکه هنرمندی بدون ایفای توانمندی اش معنایی ندارد، افزود: نقاش، فیلمنامه نویس، کارگردان و سایر حوزه های هنری باید بتوانند پیامی را منتقل کنند و اگر در انتقال پیام به مخاطبان موفق عمل کنند می توانیم بگوییم که هنر را به معنای واقعی شناخته اند.

وی با اشاره به اینکه حماسه عاشورا و ماجرای کربلای، ماجرایی است که در محتوا در برگیرنده اوج ارزش های دینی و مذهبی است، گفت: از دلسوزان نظام و هنرمندان می خواهم تا حوزه دفاع مقدس را یاری و هنر انقلاب را پشتیبانی کنند تا نورانیت انقلاب در چهره های ظلمانی و ظلمت دین ستیزی قالب گردد.
طبیب زاده نوری با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس را باید با ابزار هنر به نسل امروز انتقال داد گفت: راهیان نور؛مسیری برای نشان دادن راه شهداست.
نماینده سابق مجلس افزود: مقوله ی جنگ در هر کشوری تعریف مخصوص به خود را دارد.. در بسیاری از کشورهای مختلف هرساله برای قهرمانان و کشته شده گان در جنگ مراسم و یادبود ی گرفته می شود و حتی آثاری نیز برای آنها تولید و ساخته شود که این قابل احترام است ،ابتدا باید  مرز بین جنگ و دفاع را مشخص کرد چون بحث جنگ با دفاع متفاوت است و هرکدام تعاریف خاص خود را دارد و همین امر نیز در هنر جوامع مختلف تاثیری متفاوتی دارد  .

طبیب زاده نوری خاطر نشان کرد: هنر دارای گونه های و زوایای مختلفی است و ما در هر جامعه ای گونه های مختلف هنری را بر اساس وقایع و اتفاقات ی که در آن جامعه رخ میدهد میبینم، در کشور ما نیز همین طور است  بعد از انقلاب اسلامی در سال ۵۷ و اتفاقاتی که در ان دوران تا اکنون در کشورما رخ داده است ما به گونه ای از هنر دست پیدا کرده ایم و نام آن را هنر دفاع مقدس می نامیم.

وی با اشاره به اینکه اهمیت جشنواره سرزمین نور در تلفیق فرهنگ و هنر دفاع مقدس است، تصریح کرد: سیاست  کشور ما هیچ گاه بر پایه ی جنگ طلبی نبوده است و اگر جنگی بر جامعه ی ما تحمیل شد از سوی دیگر کشورها بوده است ، بر پایه همین نظریه ما همیشه به  بحث مقاومت و دفاع معتقد هستیم و این دفاع از خود  حتی در ارزش های دینی و اعتقادی ما نیز حائز اهمیت و موجود است . برای همین است که تعریف هنر با موضو ع جنگ در کشورما و کشورهایی که از ما الگو برداری کرده اند با دیگر کشورها متفاوت است..برای همین وقتی شخصی با تمام وجود  برای دفاع از ارزشها و اعتقادات و میهن خود دست به مقاومت می زند ارزشمند است و قابل ستایش..
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها

فرهنگ دفاع مقدس را باید با ابزار هنر به نسل امروز انتقال داد/راهیان نور؛مسیری برای نشان دادن راه شهدا | koolebar.ir | کوله بار , بسیج , راهیان نور

پیام خطا

  • Warning: Error while sending QUERY packet. PID=125142 in DatabaseStatementBase->execute() (line 2227 of /home/koolebar/public_html/includes/database/database.inc).
  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/koolebar/public_html/includes/common.inc:2790) in drupal_send_headers() (line 1486 of /home/koolebar/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT 1 AS expression FROM {variable} variable WHERE ( (name = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_condition_placeholder_0] => cron_last ) in variable_set() (line 1245 of /home/koolebar/public_html/includes/bootstrap.inc).

خطا

The website encountered an unexpected error. Please try again later.

Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 17697679335adea3c3817f30.35371497 ) in lock_release_all() (line 269 of /home/koolebar/public_html/includes/lock.inc).