قانون هدفمندی یارانه‌ها به درستی اجرا نشده است

رئیس مجلس از عدم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها انتقاد کرد.

به گزارش کوله بار،  هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر امروز (یکشنبه 7 آبان ) قوه مقننه با استناد به اصل 43 قانون اساسی طی اخطاری، گفت: تنظیم برنامه اقتصادی کشور باید به گونه‌ای باشد تا افراد تقسیم کار کرده و در مسائل عمومی و سیاسی جامعه شرکت کنند.

وی ادامه داد: از سال 89 قانون مصوب مجلس درباره یارانه تاکنون در دولت‌های نهم، دهم و یازدهم و حتی دوازدهم اجرا نشده است لذا جایگاه و شأن مجلس  تحت تأثیر قرار گرفته است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس  با بیان اینکه بیش از 320 هزار میلیارد تومان از سال 89 تاکنون یارانه پرداخت شده است، افزود: بر اساس قانون هدفمندی می‌بایست30 درصد به بخش تولید، 20 درصد پس از اصلاح قیمت‌ها جهت هزینه‌های دولت اختصاص یابد و 50 درصد در قالب‌های مختلف به مردم تخصیص یابد اما متأسفانه در عمل 70 درصد از 320 هزار میلیارد تومان از اصلاح قیمت‌ها اخذ شده و 30 درصد آن از بودجه عمومی کشور تأمین شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه یارانه به هزینه جاری کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: دولت دوازدهم باید قانون مصوب مجلس را اجرا کند تا از تبدیل آن به هزینه‌های جاری جلوگیری شود از این رو دولت از ماه جاری باید به اجرای قانون بپردازد زیرا تأخیر در آن موجب افزایش ضرر و زیان می‌شود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت  در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: دغدغه شما در مورد قانون هدفمندی درست است زیرا همانند قانون اصل 44 به درستی اجرا نشده است هر چند برای شرایط اقتصادی فعلی کشور ضروری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در جلسه صحن علنی و ارائه گزارش در مورد بودجه سال97 گفت: این نگاه در مورد اجرای قانون هدفمندی یارانه باید در بودجه سال آینده تعبیه شود تا منابع در جای مناسب خود که آبادانی کشور است صرف شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها