مدیر مؤسسه شهید شوشتری مطرح کرد؛

لزوم ایجاد مرکز جامع ثبت خاطرات موثق از دفاع مقدس

به گزارش کوله بار،«فرج الله شوشتری» فرزند سردار شهید نورالله شوشتری و مدیر موسسه شهید شوشتری ضمن حضور  در بیست‌و‌دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها،  به تشریح فعالیت‌های مؤسسه شهید شوشتری پرداخت و اظهار داشت: مؤسسه بعد از شهادت شهید شوشتری فعالیت خود را آغاز کرد. عمده فعالیت در خصوص خود شهید، سرگذشت پژوهی و ثبت تاریخ شفاهی است.وی افزود: بخش دیگر کار مؤسسه فارغ از کار در حوزه تاریخی پرداختن به موضوع وحدت است.شوشتری تصریح کرد: گردآوری مستندات کاری مشکل و پیدا کردن صحت بسیاری از خاطرات سخت است.

به گزارش کوله بار،«فرج الله شوشتری» فرزند سردار شهید نورالله شوشتری و مدیر موسسه شهید شوشتری ضمن حضور  در بیست‌و‌دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها،  به تشریح فعالیت‌های مؤسسه شهید شوشتری پرداخت و اظهار داشت: مؤسسه بعد از شهادت شهید شوشتری فعالیت خود را آغاز کرد. عمده فعالیت در خصوص خود شهید، سرگذشت پژوهی و ثبت تاریخ شفاهی است.

وی افزود: بخش دیگر کار مؤسسه فارغ از کار در حوزه تاریخی پرداختن به موضوع وحدت است.

شوشتری تصریح کرد: گردآوری مستندات کاری مشکل و پیدا کردن صحت بسیاری از خاطرات سخت است. نیاز به یک مجموعه واحد در کشور داریم که مجموعه‌های کوچک‌تر در حوزه خاطره‌نگاری بتوانند از مجموعه بزرگتری که به نوعی تائید کننده صحت مطالب است، کمک بگیرند.

وی بیان داشت: باید در فرایند مشخصی مستندات خود را تعریف و در چارچوب خاصی به نتیجه برسانیم و تحت سند خاصی مطالب منتشر شود.  ثبت مطالب غیر واقعی خطرات سنگینی برای دفاع مقدس و تاریخ جنگ خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری دفاع مقدس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها