سردار کارگر در همایش مدیران بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس عنوان کرد

لزوم تداوم ارتباط با زائران راهیان نور

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در عرصه دفاع مقدس بیشتر توجهات صرف مسائل احساسی شده است، درحالی‌که مسائل عقلانی در رأس تصمیمات دفاع مقدسی قرار داشت.

به گزارش کوله بار، سردار سرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر در دومین روز همایش سراسری مدیران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اظهار داشت: «راهیان نور» جریان فرهنگی عظیمی است، که باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق بهره‌های لازم را از آن برد.

وی با بیان اینکه نباید ارتباط با زائران راهیان نور قطع شود، افزود: ارتباط ما با زائران راهیان نور نباید فصلی باشد؛ بلکه باید تداوم یابد و از خاطرات و اندوخته‌های معنوی سفر این افراد بهره‌برداری شود.

سردار کارگر با اشاره به اینکه خداوند در قرآن به متقیان بشارت و وعده نصرت داده است، تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا رفتار و سکناتمان در پرتو تقوای الهی و تاسی از سیره اهل بیت (س) باشد و اگر اینگونه شدیم قطعا خداوند راه‌های خود را برای ما نمایان کرده، مدد الهی به کمک‌مان می‌آید و ما را از آسیب‌ها مصون داشته و از جایی که گمان نمی‌کنیم، بی حساب روزی‌مان می‌دهد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در ادامه با بیان اینکه در طول سال تعداد زیادی سرباز در سطح نیروهای مسلح مشغول خدمت هستند، بیان کرد: اگر بر روی این افراد سرمایه‌گذاری تربیتی و آموزشی شود، نتیجه مطلوب آن را در سطح جامعه خواهیم دید؛ چراکه این افراد هر کدام سرپرستی یک خانواده را به عهده می‌گیرند.

وی با تاکید به اهمیت تکلیف‌مداری و نظم و انضباط در کارها گفت: تک تک افراد باید نسبت به وظایف خود آگاه بوده و در راستای اجرای برنامه‌ها تلاش و ممارست لازم را داشته باشند. مطمئناً مردم، مسئول خوب را می‌شناسند و خداوند محبت او را بر قلب مردم جاری می‌کند.

سردار کارگر با اشاره به اهمیت ارتقای دانش سازمانی افراد، بر انجام تحقیق و مطالعه در این‌خصوص تاکید و تصریح کرد: ما در حوزه ماموریت‌های‌مان باید تحقیق، مطالعه و تفکر داشته باشیم و برای رشد و شکوفایی، این پارامترها در نظر گرفته شود.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: صبر، تحمل و تامل در کارها از دیگر موارد موثر در برون‌رفت از مشکلات است. ممکن است نهالی که امروز می‌کاریم، چند سال بعد محصول دهد.

وی ضمن فراجناحی خواندن بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس تاکید کرد: نباید اعتقادات سیاسی و جناحی در کار ما تاثیرگذار باشد.

سردار کارگر عنوان کرد: یکی از مسائل مهمی که مغفول مانده و کمتر به آن توجه شده است، مسائل عقلانی دوران دفاع مقدس است، درحالی که ملاحظات عقلانی در راس تصمیمات دفاع مقدسی قرار داشت و پیروی از عقل، همان پیروی از دین و شرع مقدس است.

وی همچنین با بیان اینکه به مسائل احساسی دوران دفاع مقدس به خوبی پرداخته شده است، افزود: در حوزه عقلانی آنچنان که باید کار نشده است؛ مثلا برای گذر از اروندرود در جریان عملیات والفجر 8، به مدت یک سال شدت و میزان جریان آب و جزر و مد آن مورد بررسی قرار گرفت، تا در شب عملیات توفیقات لازم کسب شود.
 
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: ما مدعی‌العموم دفاع مقدس هستیم و باید ابعاد مختلف و عمق آن را بشناسیم، در غیر این‌صورت نمی‌توانیم در معرفی دفاع مقدس توفیقی داشته باشیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها

لزوم تداوم ارتباط با زائران راهیان نور | koolebar.ir | کوله بار , بسیج , راهیان نور

پیام خطا

  • Warning: Error while sending QUERY packet. PID=64151 in DatabaseStatementBase->execute() (line 2227 of /home/koolebar/public_html/includes/database/database.inc).
  • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/koolebar/public_html/includes/common.inc:2791) in drupal_send_headers() (line 1486 of /home/koolebar/public_html/includes/bootstrap.inc).
  • PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT 1 AS expression FROM {variable} variable WHERE ( (name = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_condition_placeholder_0] => cron_last ) in variable_set() (line 1245 of /home/koolebar/public_html/includes/bootstrap.inc).

خطا

The website encountered an unexpected error. Please try again later.

Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 16432955465b073695b1e723.18049255 ) in lock_release_all() (line 269 of /home/koolebar/public_html/includes/lock.inc).