حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری مطرح کرد

مسجد پایگاه تربیتی و تقویتی نیروهای انقلابی در دفاع مقدس

حجت الاسلام ماندگاری گفت: در دهه های قبل از انقلاب اسلامی و با وجود مساجد محدود؛ 236000 شهید تقدیم انقلاب شده و همه به این اصل آگاهی دارند. بار اصلی انقلاب و دفاع مقدس و امنیت این کشور را شهداء به دوش کشیدند.

به گزارش کوله بار، حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدي ماندگاري- رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا-  گفت: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و نظام ما بر پایه دین و بر پایه قرآن و عترت و ولایت است لذا اگر دین محوری مبنای یک نظام و انقلاب باشد باید پایگاه آن در مسجد باشد.

حجت الاسلام ماندگاری افزود: در دهه های قبل از انقلاب اسلامی و با وجود مساجد محدود؛ 236000 شهید تقدیم انقلاب شده و همه به این اصل آگاهی دارند. بار اصلی انقلاب و دفاع مقدس و امنیت این کشور را شهداء به دوش کشیدند.

مسجد پایگاه تربیتی و تقویتی نیروهای انقلابی در دفاع مقدس/

وی در همین خصوص اضافه کرد: مساجد پایگاه تربیتی و تقویتی نیروهای انقلاب در دوران 8 سال دفاع مقدس بود فلذا اگر ما در گام دوم انقلاب بخواهیم موفقیتهای گام اول را تکرار و تقویت کنیم این کار باید با محوریت تقویت مسجد انجام شود.

رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا در ادامه با اشاره به اینکه مساجد ما امروز نباید فقط تنها پایگاه عبادت باشند و می بایست پایگاه تعلیم و تربیت و پایگاه بصیرت و پایگاه تقویت بنیه نظامی هم باشند افزود: ما یقین داریم آن 20 هزار مسجد قبل از انقلاب که این خروجی عظیم دفاع مقدس را داشت امروزه با وجود 80 هزار مسجد باید چندین برابر خروجی داشته باشیم لذا اگر بسیج و دلسوزان ایران می خواهند کار ویژه ای را انجام بدهند بیایند و مساجد را تقویت کنند تا مردم حس کنند تمام برکات زندگی خود را از مسجد دارند.

حجت الاسلام ماندگاری ادامه داد: با تجربه موفقی که در خصوص استفاده از مسجد در این 40 سال داریم نباید بگذاریم این تجربه به آسانی از بین برود و باید با برنامه ریزی های دقیق و مسجد محوری برنامه های خوب مانند اردوهای راهیان نور، اردوهای جهادی، مشاوره های تربیتی و انجام کارهای خیریه را با محوریت مسجد به نسل های بعد انتقال بدهیم تا آیندگان گام های بعدی انقلاب را با اراده قوی تر بردارند.

 

مسجد پایگاه تربیتی و تقویتی نیروهای انقلابی در دفاع مقدس/

وی در پایان با توصیه به جوانان بسیجی تصریح کرد: توصیه ام به جوانان بسیجی و مسجدی این است که کار را در بسیج، تشکیلاتی جلو نبرند تا تفکر بسیجی مانند زمان جنگ و دفاع مقدس با یک دوستی و برادری و برای رضای خدا در بسیج جلو برود تا ان شاء الله همه با این تفکر گام دوم انقلاب را محکم تر بردارند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها