میزان گزارش می دهد

مطالبه جدی فرماندهان سپاه از دولت برای استفاده از ظرفیت بسیج در "اقتصاد مقاومتی"

خبرگزاری میزان-وقتی به آمارهای اشتغالزایی بسیج نگاه می کنیم به آمارهای جالبی بر می خوریم که از جمله آنها اشتغالزایی مستقیم برای 140 هزار نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم برای 225 هزار نفر بوده است.

کوله بار: سه ماه پیش و در روز چهارم شهریور مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت مطالب مهمی را در خصوص اقتصاد مقاومتی بیان کردند.

معظم له در بخشی از این بیانات خود اظهار داشتند: "نکته‌ دیگر در موضوع اقتصاد مقاومتی آن است که بخشهای بیرون از دولت دیده بشوند؛ حالا شما در مورد وزارتها و بخشهای دولتی ممکن است ابلاغ کنید؛[امّا] بخشهایی وجود دارند خارج از دولت؛ اینها میتوانند در اقتصاد مقاومتی نقش ایفا کنند، از جمله بسیج؛ من یک گزارشی [هم‌] دیدم. خیلی لازم است به نظر من -اگر وقت کنند آقای رئیس‌جمهور یا لااقل آقای جهانگیری- که بخواهید و ببینید مجموعه‌ی بسیج در مورد اقتصاد مقاومتی چه کارهایی میتوانند انجام بدهند و ظرفیّتش را دارند؛ ظرفیّت خیلی خوبی است. بسیج چیز کمی نیست، چیز کوچکی نیست؛ بسیج یک مجموعه‌ی عظیم و آماده‌به‌کاری است؛ اینها را بخواهید، ببینید چه‌کار میتوانند بکنند؛ اینها می‌آیند امکانات خودشان را عرضه میکنند و میگویند این‌کارها را هم کرده‌ایم".

 
وقتی به آمارهای اشتغالزایی بسیج نگاه می کنیم به آمارهای جالبی بر می خوریم که از جمله آنها اشتغالزایی مستقیم برای 140 هزار نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم برای 225 هزار نفر بوده است.
 
بسیج سازندگی به عنوان اصلی ترین متولی اشتغالزایی و فعالیت های اتصادی بسیج، حدود چهار سال است که در کنار برگزاری اردوهای جهادی و سازندگی مناطق محروم کشور، تحقق اقتصاد مقاومتی را بعنوان یک هدف بزرگ برای خود قرار داده و تا کنون شرایط را برای اعطای تسهیلاتی نزدیک به 1500 میلیارد تومان به مردم مهیا کرده است.
 
سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین هم در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی خواستار بها دادن بیشتر دولت به بسیج در امر اقتصاد مقاومتی شد و گفت: "خواستار آن هستیم که دولت نگاه ویژه تری به بسیج در عرصه اقتصاد مقاومتی داشته باشد و ما را به مثابه یاور و بازوی توانمند خود ببیند و قوانین دست و پا گیر و بی خاصیت  را کنار بگذارد".
 
همچنین سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه نیز در آغاز هفته بسیج گفته بود: "موضوع اقتصاد مقاومتی بدون خواست و حمایت دولت از بسیج نتیجه کاملی نخواهد داشت؛ البته جلسات هماهنگی با دولت برگزار شده و معاون اول رئیس جمهور هم قول‌هایی برای حمایت داده است. 
همان‌گونه که امنیت مهم است، اقتصاد و معیشت نیز مهم است؛ لذا سپاه و بسیج چون مدافع انقلاب و ارزش و مردم هستند، باید در عرصه اقتصاد مقاومتی هم حضور داشته باشند؛ از این رو دستگاه‌های مختلف باید بیش از گذشته از توانمندی بسیج در عرصه اقتصاد مقاومتی استفاده کنند".
 
حال باید منتظر بود و نگریست که پس از بیانات شفاف و صریح مقام معظم رهبری و همچنین مسئولان نظامی از دولت برای استفاده از ظرفیت بسیج، دولت چه زمانی از استعدادها و تجارب بسیج در این زمینه به شکلی عملی بهره خواهد گرفت.
 
انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها