رجبی‌دوانی مطرح کرد

منّت بزرگ خدا بر بشریت با ارسال پیامبر اکرم(ص)

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) گفت: خدا با فرستادن برترین و آخرین پیامبر خود برای ارائۀ کامل‌ترین و جامع‌ترین تعالیم الهی، منّتی بزرگ بر ما نهاد.

به گزارش کوله بار، «محمدحسین رجبی‌دوانی» محقق تاریخ اسلام و عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین(ع) در بیانی دربارۀ سالروز میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) گفت: وجود مقدس رسول اکرم(ص) مطابق نقل منابع شیعه در 17 ربیع الأول و بنا به نقل اهل تسنن در 12 ربیع الأول عام الفیل؛ یعنی سالی که ابرهه با فیل‌ها قصد حمله به خانۀ کعبه و نابودی آن را داشتند، به دنیا آمد.

این محقق تاریخ اسلام خاطرنشان کرد: حضرت پیامبر(ص) در موقعیتی به دنیا آمدند که بنا به نقل معروف پدر بزرگوارشان حضرت عبدالله(ع) پیش از ولادت ایشان از دنیا رفته بود، اگرچه نقل‌هایی هم وجود دارد که چند روز پس از ولادت پیامبر(ص) ایشان از دنیا رفتند، اما آنچه مسلم است، این است که پیامبر(ص) پدرشان را ندیدند و در واقع یتیم بودند.

وی با بیان اینکه در برخی منابع نکاتی مطرح شده مبنی بر اینکه حوادث و نشانه‌هایی در دوران ولادت پیامبر وجود داشته، اظهار کرد: این گزارشات با توجه به ضعف روایات و همچنین مشکلی که در متن آنها دارد، از سوی محققان معاصر پذیرفتنی نیست، لذا دانشمندان و محققان برجسته‌ای که تاریخ اسلام را در زمان کنونی نگاشته‌اند، یا این موارد را بیان نمی‌کنند و یا اگر اشاره‌ای هم شده، در غیر قابل قبول بودن آنها مطالبی را بیان کردند.

رجبی‌دوانی یادآور شد: خدا با فرستادن برترین و آخرین پیامبر خود برای ارائۀ کامل‌ترین و جامع ترین تعالیم الهی، منّتی بزرگ بر ما نهاد، لذا ولادت این وجود مقدس عیدی بزرگ برای تمام بشریت به شمار می‌رود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها