مَرهم شعر شاعران انقلابی، بر دل غم دیده خانواده شهید حججی

نخستین جشنواره استانی شعر شهدای خط شکن یادبود شهید هنرمند محمد جعفرزاده با حضور شعرای سرشناس کشور و با ادای احترام به شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم برگزار شد.

به گزارش کوله بار، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره استانی شعر شهدای خط شکن یادبود شهید هنرمند محمد جعفرزاده، با حضور سعید بیابانکی شاعر نام دار کشورمان در سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشگاه آزاد اسلامی فلاورجان برگزار شد.
سعید بیابانکی با بیان اینکه برخی از شعرها توانسته است در وقایع سخت دل هایمان را آرام کند، اظهار داشت: یک مراسم شعرخوانی با حضور جمعی از شاعران و خانواده شهید محسن حججی، زمانی که هنوز پیکر شهید حججی به کشورمان منتقل نشده بود، انجام شد که در این مراسم، پدر شهید حججی خطاب به جمعی از شاعران می گفت: "اگر این شعرها نبود من اکنون اینقدر آرام نبودم".
وی با بیان اینکه گاهی برخی از اشعار پس از سال ها صاحب اصلی خود را پیدا می کنند، افزود: بیت «پیچیده شمیمت همه جا ای تن بی سر/ چون شیشه عطری که درش گم شده باشد» را حدود 8 سال پیش سرودم و پس از آن، هر کس تأویلی را برای آن گفت، اما بنده معتقدم که این بیت شعر، صاحب اصلی خود یعنی شهید حججی را پیدا کرده است.
این شاعر کشورمان با اشاره به اهمیت شعر تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار(ع) شاعران را به ترویج معارف دینی با سرودن شعر تشویق می کردند و شعر ماندگار، حتماً می ماند، اگر شعری خوب باشد، حتماً میماند.
وی با بیان اینکه شاعران مانند شهدای خط شکن در بسیاری از وقایع سخت و تلخ خط شکن بودند، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی مهم ترین جلسه خود را به شاعران اختصاص می دهد و خود فرموده اند که این جلسه، یک جلسه نمادین برای تکریم و اهمیت شعر است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها