کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با کوله بار:

همه نهادها و ارگان ها باید برای برگزاری با شکوه اردوهای راهیان نور با هم مشارکت کنند

هانی زاده با بیان اینکه راهیا ن نور یکی از بزرگترین علمیات های فرهنگیکش ور است، گفت: همه نهادها و ارگان ها باید برای برگزاری با شکوه اردوهایراهیان نور با هم مشارکت کنند.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با کوله بار با بیان اینکه در طول سال های اخیر به ویژه بعد از پایان جنگ تحمیلی از سال ۱۳۶۷ تا کنون، کمتر به ادبیات داستانی دفاع مقدس و همچنین شعر و حتی فیلم و روایت های مستند با موضوع جنگ تحمیلی پرداخته شده است و شان دفاع مقدس بالاتر از اینهاست، گفت: با توجه به اهمیت دفاع مقدس و نقشی که در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی داشته است، رسانه های رسمی کشور با توجه به اهمیت این موضوع،کمتر به این مقوله پرداختند و بار این مسئولیت فرهنگی تنها بر دوش سپاه و بسیج است.

 
وی ادامه داد: نیاز است که همه نهادهای فرهنگی و رسانه ای کشور یک اتاق فکر برای زنده نگه داشتن فرهنگ دفاع مقدس تشکیل بدهندو بحمدالله یکی از پتانسل ها و بسترهای مناسب برای پرداختن به مفاهمیم دفاع مقدس، شکل گیری اردوهای راهیان نور است که این مسئله می تواند ابعاد بیشتری به خود بگیرد.

 
هانی زاده تاکید کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی خوستان و ایلام و به وجودآمدن مشکلاتی همچون مشکل ریزگردها در آسمان این استانها، هر زائر راهیان نور می تواند یک درختی به نام یک شهید در خوزستان،ایلام و کرمانشاه بکارد و این موضوع می تواند به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

 
این کارشناس مسائل سیاسی ابراز داشت: بسیاری از مفاهیم دفاع مقدس مغفول مانده است و همه نهادها باید در این خصوص یک اتاق فکر و یک نهاد فرهنگی با موضوع دفاع مقدس تشکیل دهند و از این طریق، موجب تقویت ادبیات پایداری کشور شوند و نباید که عمده کار در مسائل مربوط به دفاع مقدس، تنها بر دوش سپاه و بسیج باشد و همه باید در این زمینه مشارکت داشته باشند.

 
وی افزود: در طول دفاع مقدس همه طیف ها و قومیت ها شرکت داشتند و اکنون نیز باید همه اقشار جامعه و نهادها در زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس سهم داشته باشند.
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها