سعادت در گفتگو با کوله بار:

هنرمندان باید دین خود را به دفاع مقدس ادا کنند/راهیان نور؛سفری با کوله باری از معنویت

این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه هنرمندان باید دین خود را درباره دفاع مقدس ادا کنند، گفت: راهیان نور، سفری با کوله بار معنوی است.

مریم سعادت بازیگر سریال “دردسرهای عظیم” در گفتگو با کوله بار با اشاره به اینکه جشنواره های دفاع مقدس باید در طول سال فعالیت ثابتی داشته باشند، گفت:نباید جشنواره ها و برنامه های مرتبط با هفته دفاع مقدس  فقط معطوف به هفته دفاع مقدس شود و قطعا باید دبیرخانه این جشنواره ها  فعال باشد.
وی با اشاره با بیان اینکه تقویت سینمای دفاع مقدس باعث انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل های امروزی می گردد و هنر می تواند مهمترین اثر را در این کار داشته باشد، ادامه داد: مسئله جنگ و دفاع مقدس به دلیل تحمیلی بودن آن و مطرح شدن مسئله دفاع و حفظ ناموس و مملکت باعث شده بود تا تمامی فیلمسازان و هنرمندان جامعه ما به هر شکلی با این مسئله درگیر شوند، چرا که دیگر جنگ با تمام وجود در زندگی مردم جامعه پیوند خورده بود و در شرایط امروزی و با فاصله گرفتن از پایان دوران دفاع مقدس، نیاز است که مسئولان فرهنگی بیش از پیش از ساخت چنین فیلم هایی حمایت کنند.

 
سعادت تاکید کرد: برگزاری جشنواره فیلم دفاع مقدس و توجه جدی تر به این نوع سینما و حمایت های جدی تر و وسیع تر از سینماگران بی تردید می تواند این سینما را در مسیر رشد و تکامل خود، هدایت کند و پیش ببرد و یقینا سینمای دفاع مقدس به حمایت های جدی تر و پردامنه و وسیع تر نیاز دارد و مسوولان و متولیان سینمای کشور، در این زمینه ، وظایف سنگینی به عهده خواهند داشت .

 
وی با بیان اینکه سینمای دفاع مقدس ، به دلیل اهمیت موضوع دفاع از آرمان ها، باورها، کیان و آب و خاک یک سرزمین ، سینمایی والا و شایان توجه ویژه است، گفت: امیدوارم سال به سال شاهد تولید فیلم های زیبا و خوب با موضوع دفاع مقدس باشیم.

 
این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه هنرمندان باید دین خود را درباره دفاع مقدس ادا کنند و راهیان نور، سفری با کوله بار معنوی است، گفت: خیلی زیباست که نسل های امروزی پا در سرزمینی بگذارند که روزگاری شهدا در آن قدم گذاشته اند و یقینا فعالیت جشنواره ای برای ثبت چنین رویدادهایی می تواند برای نسل های آینده جالب و حائز اهمیت باشد و می توان گفت که جشنواره سرزمین نور پیوند دهنده جوانان امروز با جوانان دیروز است.

انتهای پیام/
 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها