هنرمندان ما باید به دامان قرآن پناه ببرند

رئیس حوزه هنری کشور انس با قرآن را از نیازهای اساسی هنرمندان بر شمرد و گفت: امروز هنرمندان ما بیش از هر زمان دیگری محتاج به انس با قرآن هستند وباید به دامان قرآن پناه ببرند و آثار خود را در همین راستا جهت‌دهی کنند.

به گزارش کوله بار، محسن مؤمنی‌شریف، رئیس حوزه هنری کشور در آئین رونمایی از دانشنامه معاصر قرآن کریم که با حضور آیت‌الله محقق داماد، علی موسوی گرمارودی، حجت‌الاسلام صفوی رئیس آکادمی مطالعات ایرانی لندن و سرپرست علمی دانشنامه و جمعی از دانشمندان و فرهیختگان قرآن‌پژوهی و ادب فارسی امروز در حوزه هنری برگزار شد، گفت: هجرت حجت‌الاسلام صفوی به جهان غرب با تلاش‌های مجاهدانه ایشان و خانواده فرهیخته‌شان در راستای تبلیغ فرهنگ و تمدن اسلامی و به ویژه ادبیات فارسی همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه قرآن کریم از ابتدا همواره منبع الهام برای علما، اندیشمندان و ادبای جهان اسلام بوده است، تصریح کرد: شعرا و ادبایی در جهان اسلام نام و یادشان ماندگار شد که با قرآن انس گرفتند. شاعرانی مثل حافظ، سعدی، مولوی و فردوسی و در روزگار نزدیک‌تر اشخاصی مثل اقبال لاهوری با بهره از قرآن آثاری خلق کردند که همیشه با نیکی از آن‌ها یاد می‌شود.

رئیس حوزه هنری کشور انس با قرآن را از نیازهای اساسی هنرمندان بر شمرد و افزود: امروز هنرمندان ما بیش از هر زمان دیگری محتاج به انس با قرآن هستند و باید به دامان قرآن پناه ببرند و آثار خود را در همین راستا جهت‌دهی کنند.

مؤمنی شریف با بیان اینکه فتنه‌های آخرالزمان به گونه‌ای است که نمی‌توان جز با قرآن از آن عبور کرد، گفت: فتنه‌های آخرالزمان به گونه‌ای است که افراد بدون قرآن حیران و سرگردان و دچار فتنه‌های سخت می‌شوند. قرآن در یک نگاه برون‌دینی و حتی نگاه غیرمؤمنانه شامل احکام، قوانین و سنن جهان هستی است و هر کس با آن همراه شود حتماً راه راست را از راه گمراهی می‌تواند تشخیص دهد و از هدایت‌های آن بهره ببرد.

بر پایه این گزارش دانشنامه معاصر قرآن کریم اثری از آکادمی مطالعات ایرانی لندن است که پس از هفت سال مطالعه و تحقیق به تألیف رسید و امروز در حوزه هنری رونمایی شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها