مجلس تصویب کرد

وظایف ستاد کل نیروهای مسلح و دولت برای جبران عقب‌ماندگی مناطق عملیاتی دفاع مقدس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه رسیدگی به جزئیان لایحه برنامه ششم توسعه وظایف دولت و ستاد کل نیروهای مسلح را برای جبران عقب‌ماندگی‌های استان‌های مناطق عملیاتی دفاع مقدس تعیین کردند.

به گزارش کوله بار، با تصویب مجلس، ستادکل نیروهای مسلح باید محدوده مناطق عملیاتی دفاع مقدس را تا پایان سال اول برنامه به سازمان برنامه و بودجه اعلام نماید.

همچنین مجلس سازمان برنامه و بودجه را موظف به ارزیابی جامعی از وضعیت توسعه‌یافتگی زیرساخت‌های این مناطق تا سطح شهرستان‌ها کرد.

همچنین مجلس در مصوبه دیگری دولت را موظف کرد ردیف متمرکزی را در قوانین بودجه سنواتی به‌ جبران عقب‌ماندگی‌ها و ارتقاء شاخص‌های برخورداری مناطق موضوع این ماده اختصاص دهد به‌گونه‌ای که سالانه ده‌درصد(10%) افزایش یافته و به سطح متوسط شهرستان‌های برخوردار کشور  برسد.

نمایندگان مجلس، دولت را موظف کردند حداقل از سال اول اجرای قانون سالانه بیست و پنج درصد(25%) نسبت به لایروبی اروندرود و توسعه سواحل آن را در چارچوب قرارداد 1975 الجزایر، قوانین مربوطه و بودجه سنواتی اقدام نماید.

با تصویب مجلس سازمان برنامه و بودجه موظف است اعتبار لازم را برای اعمال سقف فوق‌العاده‌ پیش‌بینی شده در بند(1)‌ ماده(68) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان شاغل در این مناطق از سال اول برنامه تأمین و اعمال نماید.

مجلس در مصوبه‌ای دیگر  سازمان برنامه و بودجه را مکلف کرد نسبت به صدور احکام پرداخت مزایای شاغلین مناطق عملیاتی دفاع مقدس برابر جداول و ضوابط ابلاغی سازمان امور اداری و استخدامی(1376) از سال اول برنامه اقدام نماید. دستگاه‌هائی که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری نیستند مکلفند از منابع مربوطه، موارد موضوع بندهای(ث) و (ج) را به صورت مشابه اعمال نمایند.

از 232 نماینده حاضر در جلسه 169 نماینده با این مصوبه موافقت کردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها