۵۵۰۰ دانش‌آموز استان بوشهر به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

معاون اداره‌کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در راستای اعزام دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس تاکنون ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش‌آموزان استان بوشهر به این مناطق اعزام شده‌اند.

به گزارش کوله بار، سیروس فتحی در بوشهر، با بیان اینکه راهیان نور پیوند نسل جوان با ایثارگری‌های رزمندگان اسلام است اظهار داشت: هدف از برگزاری کاروان‌های راهیان نور دانش آموزی آشنایی  نوجوانان  با رشادت‌ها، ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس است.

وی، با اشاره به تاثیرگذاری آشنایی دانش‌آموزان با ایثارگری‌های رزمندگان در ترویج این فرهنگ در نسل جدید افزود: دانش‌آموزان با دیدن مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس از نزدیک می‌توانند رشادت‌های دلاورمردان زمان جنگ را بهتر درک کنند که قطعا تاثیرات مطلوب در شکل‌گیری شخصیت نسل امروز انقلاب دارد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش بوشهر از اعزام کاروان‌های دانش آموزی  از 12 مهر امسال خبرداد و تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده 10 هزار دانش‌آموز تا پایان امسال در قالب کاروان‌های راهیان نور به سرزمین‌های عملیاتی دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

فتحی با اشاره به اینکه اعزام دانش‌آموزان به سرزمین‌های دفاع مقدس تا نیمه نخست اسفند ادامه دارد افزود:تاکنون 5 هزار و 500 نفر از دانش‌آموزان استان بوشهر به این مناطق اعزام شده‌اند.

وی به اعزام دانش‌آموزان دختر پایه دهم و یازدهم تحصیلی استان بوشهر به سرزمین‌های دفاع مقدس پرداخت و خاطر نشان کرد: تاکنون 4 هزار و 500 دانش‌آموز دختر متوسط دوم پایه نهم و دهم تحصیلی از شهرهای مختلف استان بوشهر به سرزمین‌های جنوب اعزام شده‌اند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش بوشهر با بیان اینکه اعزام دانش‌آموزان به جبهه‌های جنوب تا دی‌ماه متوقف است گفت: به سبب فصل امتحانات دانش‌آموزان از هفته آینده اعزام دانش‌آموزان تا دی‌ماه متوقف شده است.

فتحی از اعزام دانش‌آموزان دختر شهرستان‌های تنگستان و دیلم به سرزمین‌های جنوب خبر داد و افزود: فردا بیش از 450 نفر از دانش‌آموزان دختر تنگستانی و دیلمی به سرزمین‌های 8 سال دفاع مقدس  درجنوب اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون یک‌هزار دانش‌آموز پسر متوسط دوم استان بوشهر اعزام شده‌اند خاطر نشان کرد: اوج اعزام دانش‌آموزان پسر استان بوشهر در بهمن  و اسفند برنامه‌ریزی شده است.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش بوشهر، تقویت مبانی اعتقادی و اخلاقی و الگوگیری دانش‌آموزان از شهدا و ایثارگران را از مهم ترین اهداف اردوهای راهیان نور دانش آموزی دانست و تصریح کرد: دانش‌آموزان متوسطه دوم، به همراه مربیان، راوی، سرپرست و مداح به مدت سه روز از مناطق عملیاتی شلمچه، طلاییه، هویزه، شهدای شرق کارون، مارد و اروندکنار بازدید می‌کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها