فرمانده سپاه شهرستان اردبیل گفت:دانش‌آموزان اگر از نزدیک در جریان رشادت‌های رزمندگان قرار بگیرند این مسئله سبب می‌شود تا بهتر با اهداف شهدای والامقام آشنا شوند

سردار سلیمانی گفت: امام خامنه ای در استادیوم آزادی و در تجمع یک صدهزارنفری بسیجیان اعلام نمودند که هرگز حاضر به سازش با استکبارجهانی نیستند و در مقابل زورگویی های مستکبران، ایستادگی خواهند کرد.

آیت‌الله عطاء‌الله اشرفی اصفهانی، سال ۱۲۸۱ هجری شمسی در خمینی‌شهر اصفهان متولد شد. تحصیلات ابتدایی مقدماتی را در خمینی‌شهر گذراند و در سن ۱۲ سالگی برای ادامه تحصیل راهی اصفهان شد. طی حدود ۱۰ سال از محضر علمایی چون آیت‌الله سیدمهدی درچه‌ای، آیت‌الله سیدمحمد نجف‌آبادی، مرحوم فشارکی و مرحوم مدرس استفاده کرد.

1
2
3

گزیده اخبار

«بنده شهید مفقود الاثری شده بودم که البته تا چند ماه، از آنجا که همه تصور می‌کردند که من در آن شب عملیات به شهادت رسیده‌ام و پیکرم در آنجا مانده...

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج:

سردار سپهر گفت: ملت ما هشت سال در عرصه سخت و ۳۲ سال در عرصه های فرهنگی، امنیتی، اقتصادی و... مقاومت کرده و دشمن را مغلوب اراده پولادین خود ساخته...

مسئول سازمان اردویی بسیج در گفتگو با کوله بار:

سردار سلیمانی گفت: قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج همه ساله در تلاش است که نقش موثری در برگزاری حماسه عظیم و مردمی اربعین حسینی داشته باشد و...

مسئول بسیج دانش‌آموزی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: برنامه اعزام کاروان راهیان نور دانش‌آموزان دختر در مرحله نخست تا دوم آبان ماه ادامه...

دومین کاروان راهیان نور دریایی با حضور 170 نفر از دانش آموزان هرمزگان از یادمان های جزیره هرمز بازدید کردند.

برگزاری کارگاه آموزشی امداد و نجات در اردوگاه متمرکز کشوری شهید هاشمی نژاد بسیج - بهشهر مهر ماه 97

با سلام : کارگاه آموزشی امدادو نجات در روز چهارشنبه تاریخ 18 مهرماه 97 با پیگیری بهداشت یار اردوگاه سرهنگ پاسدار احمدی ازاورژانس شهرستان جهت آموزش...

طی سفر مسئول سازمان اردویی بسیج به استان خوزستان صورت گرفت

مسئول سازمان اردویی بسیج با سفر  به استان خوزستان، با برگزاری جلساتی با فرمانده سپاه خوزستان در خصوص کیفی سازی اردوهای راهیان نور دانش آموزی به...

فرمانده حوزه مقاومت شهدای هرمز:

 فرمانده حوزه مقاومت شهدای هرمز گفت: ۱۷۰ نفر از دانش آموز در قالب کاروان راهیان نور دریایی از شهرهای بندرعباس، بندرخمیر و پهل از یادمان های جزیره...

اخبار سازمان

سردار سلیمانی گفت: امام خامنه ای در استادیوم آزادی و در تجمع یک صدهزارنفری بسیجیان اعلام نمودند که هرگز حاضر به سازش با استکبارجهانی نیستند و در مقابل زورگویی های مستکبران، ایستادگی خواهند کرد.

سردار سپهر گفت: ملت ما هشت سال در عرصه سخت و ۳۲ سال در عرصه های فرهنگی، امنیتی، اقتصادی و... مقاومت کرده و دشمن را مغلوب اراده پولادین خود ساخته است و امروز راهیان نور یادآور آن حماسه ها و دلاورمردی هاست.

سردار سلیمانی گفت: قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج همه ساله در تلاش است که نقش موثری در برگزاری حماسه عظیم و مردمی اربعین حسینی داشته باشد و امسال نیز تمام ظرفیت و امکانات راهیان نور در اختیار زائران اربعین حسینی قرار می گیرد.

مسئول سازمان اردویی بسیج با سفر  به استان خوزستان، با برگزاری جلساتی با فرمانده سپاه خوزستان در خصوص کیفی سازی اردوهای راهیان نور دانش آموزی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

راهیان نور

فرمانده سپاه شهرستان اردبیل گفت:دانش‌آموزان اگر از نزدیک در جریان رشادت‌های رزمندگان قرار بگیرند این مسئله سبب می‌شود تا بهتر با اهداف شهدای والامقام آشنا شوند

کاروان ۱۳۵ نفره راویان و مدیران کاروان های راهیان نور هرمزگان به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی این نهاد بوده بطوریکه در 2 سال اخیر بیش از 400 هزار مددجو از برنامه اعزام به اردوهای زیارتی این نهاد بهره‌مند شده اند.

خواهران طلبه مبلّغ اردو‌های دانش آموزی و دانشجویی همزمان با افتتاحیه اردو‌های راهیان نور دانش آموزی، به مناطق غرب اعزام شدند.

فرهنگ و جامعه

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به وقایع تروریستی سال گذشته و اخیر، مراسم اربعین امسال را دارای حساسیت ویژه دانست و گفت: همواره باید آمادگی برخورد با هر حادثه‌ای را داشته باشیم.

‌یک کارشناس مذهبی گفت: تعداد اسناد معتبر در رابطه با وجود حضرت رقیه(س) و حضور ایشان در کربلا بسیار زیاد است؛ این اسناد، جای هیچ گونه شک و شبهه ای را در رابطه با این مسئله باقی نمی گذارد.

مرجع تقلید شیعه با اشاره به روز هفتم صفر؛ سال‌روز شهادت امام مجتبی(ع) بر لزوم راه‌اندازی و برپایی دسته‌جات عزاداری و سینه‌زنی تاکید کرد.

مهران فیروزبخت با مستند «هشت ریشتر دانشگاه» که روایتی از سرنوشت دانشگاه تهران است، متقاضی حضور در دوازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت شده است.

حماسه و دفاع مقدس

عباس بابایی خلبان تیزپرواز قزوینی بعد از سال‌ها مجاهدت در عید قربان سال 66 پروازش روی باند بهشت فرود آمد.

«بنده شهید مفقود الاثری شده بودم که البته تا چند ماه، از آنجا که همه تصور می‌کردند که من در آن شب عملیات به شهادت رسیده‌ام و پیکرم در آنجا مانده است در بنیاد شهید پرونده‌ای برایم تشکیل داده بودند.»

آیت‌الله عطاء‌الله اشرفی اصفهانی، سال ۱۲۸۱ هجری شمسی در خمینی‌شهر اصفهان متولد شد. تحصیلات ابتدایی مقدماتی را در خمینی‌شهر گذراند و در سن ۱۲ سالگی برای ادامه تحصیل راهی اصفهان شد. طی حدود ۱۰ سال از محضر علمایی چون آیت‌الله سیدمهدی درچه‌ای، آیت‌الله سیدمحمد نجف‌آبادی، مرحوم فشارکی و مرحوم مدرس استفاده کرد.

یکی از دوستان سردار شهید همدانی به خاطره‌ای با این شهید مدافع حرم و نحوه آشنایی‌اش با ایشان ‌اشاره کرد و گفت: اولین‌باری که حاج حسین همدانی را دیدم در نمازجمعه همدان بود و آشنایی ما از ستاد پشتیبانی جبهه‌های حق علیه باطل آغاز شد.

سیاسی و بین الملل

سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران از آمادگی ارتش برای کمک به دستگاه‌های کشوری در پیاده روی اربعین خبر داد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای همکاری با تمام دستگاه‌های حاضر در پیاده روی اربعین اعلام کرده و مانند هر سال، ارتش جمهوری اسلامی ایران با سیل داوطلبان مشتاق از  سوی خانواده‌های ارتش و کارکنان و پایوران مواجه است که ستاد اربعین در این زمینه نیز ساماندهی لازم را انجام می‌دهد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروی زمینی ارتش در چند مورد عملیات‌های موفقی در به هلاکت رساندن و دستگیری تروریست‌ها در مرزهای غربی داشته است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ایران نشان داد متعهد به قراردادهای بین‌المللی و ملتی قاطع در دفاع از خود است، اما آمریکایی‌ها در مقابل ما را به خاطر انتخاب استقلال تحریم می‌کنند و ‌حتی اجازه ورود دارو به ما نمی‌دهند اگر در مقابل این یاغی گری تلاش نکنیم شاهد ظهور هیتلرهای جدید خواهیم بود.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم صاحب اصلی این انقلاب هستند و حق دارند از نعمت های انقلاب اسلامی بهره مند شوند .

زیارتگاه

دَبِّ حَردان؛ جنگل و روستايي است واقع در 15 كيلومتري جنوب‌غربي اهواز، كه لشكر 5 مكانيزه عراق با عبور از مرز و رسيدن به جاده اهواز- خرمشهر در روز هفتم جنگ با ده‌ها تانک و نفربر آن را به اشغال موقت خود درآورد و با اجراي مستقیم آتش بر روی اهواز، خسارات قابل توجهي به بار آورد. اما این لشکر با مقاومت مدافعان مجبور به عقب‌نشيني تا امام‌زاده سيد‌طاهر شد و به این ترتیب اولین جبهه دفاع از اهواز در این منطقه سازماندهی شد.

به دنبال لشکرکشی قوای روسیه تزاری به خاک ایران در جنگ جهانی اول در سال 1293 ش، ایران صحنه یکی از مهم ترین مناقشات بین المللی شد. در این دوران به دلیل آنکه احمد شاه تقریباً سه هفته بود که در ایران تاج گذاری کرده و مجلس سوم هم تازه تشکیل شده بود و دولت قاجاریه قادر به تصمیم گیری موثری نبود و آمادگی و نیرویی برای دفاع از کشور نداشت، لذا علیرغم اعلان موضع بی طرفی ایران، بخش هایی از ایران به اشغال دشمن درآمد.

منطقه عملیاتی شهید غیور اصلی حد فاصل کوت، شبیشه و شهر حمیدیه قرار دارد. با پیشروی نیروهای عراقی در تاریخ 7 مهر ماه سال 1359 به سمت جاده حمیدیه – سوسنگرد و اجرای آتش بر روی شهر حمیدیه و نیز حرکت واحدهای زرهی دشمن برای قطع جاده حمیدیه – اهواز و در نتیجه احتمال سقوط اهواز؛ از امام خمینی(ره) کسب تکلیف شد و پیام ایشان مبنی بر اینکه «مگر جوانان اهواز مرده اند؟» به مردم و مدافعان رسید.

شهر حمیدیه مرکز بخش حمیدیه در شهرستان اهواز است و در 23 کیلومتری شمال‌غربی اهواز و 25 کیلومتری شرق سوسنگرد قرار دارد. رودخانه کرخه نور با عبور رودخانه کرخه از این شهر منشعب می‌شود. حمیدیه به علت قرار گرفتن در مسیر اهواز ـ سوسنگرد یکی از مناطق مهم و حساس جنگ و دروازه ورود به شهر اهواز به شمار می‌رفت و به همین علت دشمن با عبور از محور چزابه بستان ـ سوسنگرد در هفتم مهرماه 1359 خود را به روستای «کوت سیدنعیم» در 5 کیلومتری حمیدیه رسانید.

جدیدترین ها