چهارشنبه, 10/18/1398 - 11:45

ابعاد شخصیتی سپهبد شهید قاسم سلیمانی به روایت نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج گفت: شهادت سردار سلیمانی بشارت فتح و پیروزی و رسوایی منافقان و ناکامی نفوذی‌ها است.

به گزارش کوله بار، حجت‌الاسلام محمد رضا تویسرکانی شامگاه سه شنبه در مراسم بزرگداشت سپهید شهید قاسم سلیمانی که در مصلای صاحب الزمان (عج) شهرستان ورامین و با حضور حجت‌الاسلام سید محسن محمودی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و آحاد مختلف مردم برگزار شد،طی سخنانی بیان کرد: چهره شهید سلیمانی تجلی آیات قرآن است.

تویسرکانی در تشریح ابعاد مختلف شخصیتی شهید سردار سلیمانی گفت: ایشان از هیچ تلاشی برای دلدادگی با مردم فروگذار نبود و طی سالیانی که فرمانده نیروی قدس بود ریالی اضافه کار دریافت نکرد و از مال دنیوی چیزی اندوخته نداشت و به عشق خدا و مردم کار انجام می‌داد.

وی افزود: «آیه ۱۴۶ آل عمران» مصداق سردار سلیمانی است که در جهاد پنج چهره پیدا کرد که چهره اول  چهره ملی ایشان است که به معنای واقعی ملی گرا بود و برای خاک وطن ۸ سال در جبهه‌ها جنگید و از سرزمین ایران پاسداری کرد لذا ایرانیان فارغ از دین و مرام دوستش دارند.

نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین چهره دوم قاسم سلیمانی را چهره شیعی ایشان دانست و خاطرنشان کرد: سردار شهید ما به شدت دلبسته اهل بیت بود. زمانی که داعش به چند کیلومتری حرم امام حسین (ع) رسیده بود گردان‌های مدافع حرم دور کربلا و حرم امام را حلقه زده بودند و داعش بیانیه صادر کرد و به تهدید شیعیان پرداخت که به مشهد نیز حمله کنند. سردار بعد از شهیدحججی وعده داد که نسخه داعش را ظرف ۳ ماه بپیچد که همان هم انجام گرفت و شر داعش کم شد.

تویسرکانی در ادامه به تشریح چهره سوم شهید سلیمانی پرداخت و بیان کرد: سومین چهره این بزرگ مرد چهره دینی‌اش است که مسلمان واقعی بود و فرقی بین سنی و شیعه از نظر سردار وجود نداشت. امروز همانند ما در فراغ از دست دادن ایشان، اهل سنت نیز برای سردار اشک می‌ریزند و همه مسلمانان جهادی ایشان را به عنوان رهبر و فرمانده پذیرفته بودند و وحدت سال‌های اخیر عراق که آمریکا در پی شکستن این وحدت بود از برکات ایشان بود لذا او منادی وحدت بود.

وی افزود: چهره چهارم سردار بزرگ ما فراتر از چهره ملی و مذهبی و دینی بود. ایشان چهره جهانی داشت و در این چهره ایشان مدافع مستضعفین و مظلومین عالم بود و برای نجاتشان برنامه داشت و فرقی برای ایشان بین سنی و شیعی و مسیحی وجود نداشت و چهره بین المللی مقاومت محسوب می‌شد.

نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین افزود: چهره پنجم ایشان چهره‌ای بود که با شهادت این شخصیت را پیدا کرد و الان این شخصیت فراتر از چهار شخصیت دیگر است.

تویسرکانی با بیان اینکه آمریکای جنایتکار برای شهادت سردار مخوف‌ترین سلاح را به کار برده است، گفت: ان‌شاء الله انتقام خواهیم گرفت اما بدن‌های این شهدا «اربا اربا» شد و  در آن شعله‌های آتش انگشتر ماند و قرآن، تا حقانیتش بماند.

وی اظهار کرد: شهادت سردار سلیمانی بشارت فتح و پیروزی و رسوایی منافقان و ناکامی نفوذی‌ها است.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها