یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۱۰:۲۱

پیروزی های محور مقاومت در منطقه مرهون دفاع مقدس است

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور فرهنگ دفاع مقدس را همانند فرهنگ اسلام ناب محمدی توصیف کرد و گفت: پیروزی ملت ما در مقابل رژیم بعث و متحدان با فرهنگ ایثار و شهامت، مقاومت، شهادت طلبی و از خودگذشتگی تحت رهبری داهیانه امام خمینی (ره) میسر شد.

به گزارش کوله بار،حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دوران هشت سال دفاع مقدس، وحدت و انسجام میان مردم، مسوولان و رزمندگان را عامل مهمی در پیروزی این جنگ نابرابر عنوان کرد و اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی شاهد بودیم که مردم با تمام قوا و در شرایطی نامساعد با کمترین امکانات همه جانبه مسوولان و رزمندگان را در عقب راندن دشمن از خاک کشورمان کمک و پشتیبانی می‎کردند؛ مقابله با رژیم بعث عراق که 54 کشور را در تحقق اهدافش در پشت سرش داشت و دفاع در مقابل ابرقدرت‎های جهان در حقیقت معجزه‎ای غیرقابل انکار بود.

این مقام مسوول نقش فرهنگ دفاع مقدس را بزرگترین راهکار مقابله با اقدامات و توطئه‌های دشمنان کشورمان دانست و افزود: در این دوران جانانه در مقابل تمام بدخواهان نظام و انقلاب اسلامی‌مان ایستادیم و در حقیقت رمز پیروزی ما در جنگ تحمیلی فرهنگ و پیروی از ارزش‌های انقلاب اسلامی بود، نه سلاح و امکانات جنگی.

حجت‌الاسلام ذوالنور فرهنگ دفاع مقدس را همچون فرهنگ اسلام ناب محمدی توصیف کرد و گفت: پیروزی ملت ما در مقابل رژیم بعث و متحدان با فرهنگ ایثار و شهامت، مقاومت، شهادت طلبی و از خودگذشتگی تحت رهبری داهیانه امام خمینی میسر شد.

پیروزی‎های جبهه مقاومت در عراق و سوریه مرهون دفاع مقدس است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با توجه به این نکته که در صدور انقلاب اسلامی به خارج از مرزهای کشورمان موفق بوده‎ایم، به مقاومت جبهه مقاومت در عراق و سوریه در مسیر مبارزه با جریان تکفیری داعش اشاره و تاکید کرد: تمام این موفقیت‌ها و پیروزی‌های جبهه مقاومت در عراق و سوریه و همچنین عزت و سربلندی حزب‎الله در فلسطین همه به دلیل الگوبرداری نیروهای حزب‎الهی و جهادی از فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس ایران است.

وی با بیان اینکه آمریکا و دشمنان اسلام ناب محمدی به شدت درصدد هستند تا فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس و مقاومت را در ایران و سایر کشورهای اسلامی تضعیف کنند تا راحت و بدون مانع بتوانند به خواسته‌های خود دست پیدا کنند، گفت: آمریکایی‌ها برای اینکه بتوانند فرهنگ و ارزش‎های انقلاب اسلامی کشورمان را در میان جامعه و به خصوص نسل جوان ما کمرنگ و کم اثر کنند، متوسل به فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‎ای شده است و برای رسیدن به این هدف خود میلیاردها دلار هزینه کرده و به همین کار ادامه می‌دهند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکایی‌ها برای تغییر این فرهنگ انواع و اقسام حربه‌ها را به کار گرفته و با تمام قوا به میدان جنگ فرهنگی با کشور ما و سایر امت اسلامی آمده است. آمریکا برای اینکه بتواند باور و عقیده مذهبی و ارزشی نسل جوان ما را مورد هدف قرار دهد بیش از ۳۷۰ شبکه ماهواره‌ای که عمده آنها فارسی زبان هم هستند، تاسیس کرده و به جد می‎کوشد تا فرهنگ دفاع مقدسی، فرهنگ حسینی و عاشورایی را از مردم ما گرفته و فرهنگ ضد ارزشی غرب را به ما القا کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که در کشور ما فرهنگ دفاع مقدس زنده و پابرجاست، در مقابل دشمنان محفوظ هستیم و دشمنان بر این مسئله به خوبی واقف هستند و به همین دلیل از تمام ظرفیت‎های خود در تضعیف این فرهنگ نهایت استفاده را می‎کنند.

افزودن دیدگاه جدید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس وب و ایمیل به صورت اتوماتیک لینک میشود .
CAPTCHA
. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

جدیدترین ها