اعزام 1500 دانش آموز پسر گیلانی به مناطق عملیاتی غرب کشور اجتماعي

 مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: 1500 دانش آموز پسر مقطع دوم متوسطه تابستان امسال در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق غرب کشور اعزام می شوند.

به گزارش کوله بار، نادر جهان آرای در جلسه ستاد هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی با اشاره به دومین سال اعزام تابستانی دانش آموزان پسر مقطع دوم متوسطه به منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: امسال 1500 دانش آموز پسر در قالب 30 دستگاه اتوبوس و در سفری سه روزه از مناطق بازی دراز، سرپل ذهاب و قصر شیرین در کرمانشاه دیدن می کنند و از نزدیک با رشادت های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس آشنا می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اجرای طرح های مختلف بسیج دانش آ موزی در تابستان امسال، افزود: اردوی سه روزه یاوران ولایت با حضور 600 دانش آموز دختر و پسر دوره دوم متوسطه برپا می شود که این برنامه اقدامی نمادین در واگذاری مسئولیت پایگاه های بسیج دانش آموزی مدارس به دانش آموزان است.
جهان آرای با اشاره به اجرای طرح «بهنام محمدی» که با مشارکت نهاد مدرسه، خانواده ها و مساجد انجام می شود، گفت: قرار است در صورت تامین اعتبار کافی این طرح نخستین بار با مشارکت 3 هزار و 500 نفر در قالب 8 اردوی دو روزه ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه برگزار شود.
جهان آرای با تاکید بر لزوم اجرای با کیفیت برنامه های ارزشی خاطرنشان کرد: با استفاده از کار کارشناسی و بهره مندی از ظرفیت دستگاه های فرهنگی مرتبط، می توانیم گام بلندی در جهت اشاعه ارزش های دینی و ملی و بهینه سازی اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان برداریم.
وی برنامه اردوهای جهادی را از دیگر برنامه های مشترک آموزش و پرورش و سپاه دانست و گفت: در این برنامه دانش آموزان در طول تابستان به صورت رایگان به مرمت و رنگ آمیزی واحدهای آموزشی می پردازند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

جدیدترین ها